Home / Püf Noktaları / Bahçe Tadında Sebze Yetiştirin

Bahçe Tadında Sebze Yetiştirin

Bahçe sahibi olmadan evinizin balkonunda ufak çapta da olsa organik sebzelerinizi yetiştirebilirsiniz.

Bahçe Tadında Balkonda Sebze Yetiştirin

Sağlıklı beslenmeyi takıntı haline getiren pek çok kişi bulunmaktadır. Kimileri sırf salatasını taze sebzelerle yapmak için domates, salatalık gibi türleri balkonlarında saksılarda yetiştirmeyi tercih ederken kimileri bunu daha da geliştirerek daha fazla sebze türünü saksılarında yetiştirmektedir.

Salatalık, domates, patlıcan, roka, biber ve maydanoz gibi seçeneklerin yanı sıra dilerseniz roka, havuç, fasulye, patates gibi seçenekleri de değerlendirebilirsiniz. Hele de çocuklarınız sizin için çok değerli ise işte o zaman organik ürünler yetiştirme arzunuz tamamen kaçınılmaz olmaktadır. Birçok sebze türünü balkonlarınızda saksılar içerisinde yetiştirerek tamamen organik ürünlerle yemekler pişirmek ve bu lezzetlerin tadını çıkarmanın keyfini sürebilirsiniz. Kimileri dolmalık biber ve sırık fasulye gibi sebze seçeneklerini de değerlendirerek Türk Mutfağı kültürünün tam keyfini çıkarmaktadırlar.

Bazı sebzeleri yetiştirmek oldukça zahmetli olduğu için bakımı ile baş edebileceğinizi düşündüğünüz sebze seçeneklerini değerlendirmek yapacağınız en doğru seçim olacaktır. Kimileri saksıda yer olduğu sürece aynı tür sebzeleri yan yana dikerek kendilerine çeşitlilik yaratabilmektedirler.

Bahçe-Tadında-Sebze Bahçe Tadında Sebze Yetiştirin

Bir önceki yazımız olan Halı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About yzy

72 queries 0,689