Home / Bahçe / Bahçeler Tenteli Salıncak Modelleri

Bahçeler Tenteli Salıncak Modelleri

Özellikle yaz aylarında bahçelerde kullanılan tenteli salıncak modelleri en çok tercih edilen bahçe mobilyalarının başında geliyor.

Bahçeler İçin Tenteli Salıncak Modelleri

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte ev içerisinde birçok dekorasyonun yenilenmesi ve değiştirilmesi işlemleri başlamıştır. Özellikle sıcak havalarda ev içerisinde insanların oturamaması ve buna karşılık olarak balkon ve evin bahçesinde vakit geçirme süresi bu aylarda artmaktadır. Özellikle güneşin en kızgın olduğu öğlen ve ikindi vakitlerinde insanların kendilerini bahçeye atması durumunda bahçelerde kullanılacak olan aksesuar ve mobilyaların önemi artmaktadır.

Bahçe dekorasyonunda kullanılan ürünler arasında ilk sırayı şüphesiz salıncaklar almaktadır. Bu salıncaklar tek kişilik olarak üretildiği gibi aynı zamanda 4 kişininde rahatlıkla kullanabileceği büyüklükte üretilmektedir. Salıncak ürünleri ile ilgili olarak da yaz aylarında güneşin olumsuz etkisinden kaçılması içinde tenteli olan modellerinin tercih edilmesi gerekir. Bunun başlıca sebebi güneşin zararlı ışınları olan UVA ve UVB’ye uzun süre maruz kalınması noktasında cilt kanseri vakalarının artmasına neden olabilir. Ayrıca bahçelerde tercih etmeyi düşündüğünüz tenteli salıncakların mutlaka açık renklerde olmasına özen gösterin çünkü yaz aylarında güneş ışınlarının etkisi koyu renkler üzerinde çok fazla olduğu için açık renkli tenteli salıncaklarda yansıma yapacağı için tentenin altında bulunan insanların olumsuz yönden etkilemez. Bahçenizde güzel bir dekor olarak düşündüğünüz tentenin altında rahatlıkla yatıp gölgelenebileceğiniz, kitap okuyabileceğiniz ve dostlarınız ile sohbet edebileceğiniz tenteli salıncak seçiminde ahşap görünümlü olanlarının tercih edilmesi bulunduğunuz ortama ayak uydurarak otantik bir görünüm kazandırmasına yardımcı olur. Unutulmaması gereken son hususta taşıma kapasitesine göre tenteli salıncağın sağlam olmasıdır.

Bir önceki yazımız olan Eylül Ayı Bahçe ve Çim Bakımı Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde Bahçe Dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

77 queries 0,592