Home / Dekorasyon / Bambu Nevresim Hakkında Neler Biliyorsun
Popular  Bambu Nevresim Hakkında Neler Biliyorsun
Popular Bambu Nevresim Hakkında Neler Biliyorsun

Bambu Nevresim Hakkında Neler Biliyorsun

Bambu yatakları dünyada giderek daha popüler hale geliyor. Birçok kişi bambu yatak takımları ve ketenleri tercih etmektedir.

Lif yapmak için Bambu, Güneydoğu Asya’nın ekolojik alanında yetişir. Herkes, bambunun ağaç gibi tahıl olduğunu bilir. İnanılmaz bambu elyaf ama pamuk gibi çok yumuşak. Yataklar, örtüler, yorganlar, battaniyeler, havlular, yastık kılıfları, beşik yatakları bambudan üretilmektedir. Bütün bu maddeler inanılmaz derecede yumuşaktır ve nemi çok iyi emer.

Dikiş yapmak için kullanılan tekstil saf bambu değil, pamuk ya da poli ilavesi azdır. Yatak yumuşak, dayanıklı ve kaygan değil. Bambu yataklarının avantajları ve sınırlamaları nelerdir?

Bambu yatakları yararlı özellikleri.

Bambu lifi ince ve pürüzsüzdür. Bambu tekstili, doğal bir ipek gibi parlıyor ancak kaymıyor. Bambu yatak takımları çok yumuşak ve dokunuşla hissedilir. Cildi oldukça incelikli ve hassas olan bebekler için çok iyi. Bambu tekstili çok iyi yıkanır ve ütüye ihtiyaç duymaz.

  • Antibakteriyel:Deneylerden sonra, bilim adamları bambu lifinin mikroorganizmaların büyümesini engelleme özelliklerine sahip olduğunu belirtti. Şaşırtıcı, ancak bu özellikler çeşitli yıkama devirlerinden sonra da devam etti.
  • Hipo-Alerjene: Bilindiği gibi bambu tekstili deriyi tahriş etmez. Bambu tekstil ürünleri, alerjik reaksiyona giren insanlara önerilir. Özellikle nefes darlığı olanlar için.
  • Nem alma :Bir insan vücudu çok miktarda nemi salgılar ve bu da yatağı kuru tutmak için etkili bir şekilde ve buhar emmesi gerekir. Bambu’dan gelen Rayon, pamuğa göre üç kat fazla emici olma özelligiyle ilginç bir kaliteye sahiptir. Yatak çarşaflarının emilebilirliği en önemli özelliğidir.
  • Isı düzenleyici: Bambu lifi gözenekli ve nefes alabilmektedir. Bambu tekstili, kışın sıcaklığı çok iyi korur ve yaz saati esnasında, yüksek kalitede dinlenme için rahat olan zaman uykusunda optimal bir vücut ısısı tutmak için buharlaşmaz.
  • Kokuya dayanıklıdır:Bambu yatakları bir koku direncine sahiptir ve zamanla tazeliğini korur. Özellikle de bu, bambu havlularınızı ilgilendiriyor. Bu şaşırtıcı bambu özelliğinden dolayı, havlularınız küf kokusu oluşturmazlar. Bütün gün yıkayıcıda kalan bambu çarşaflar bile, yıkamayı tekrar çalıştırmanız gerektiğini hissettiren ekşi kokuyu yaratmaz. Çocuğunuz zeminde ıslak bir havlu atarsa ​​ya da bir spor çantasında bırakırsa, ağır küf kokusu olmayacaktır. Hatta havluyu kurutmak için asabilirsiniz ve yine yıkamadan önce gün boyunca tekrar kullanabilirsiniz.
  • Dayanıklılık: Üreticiler, bambu yataklarından çıkan rayonun 500 yıkama ile geçebileceğini ve yeni bir rayon gibi dayanıklı ve rengareli olarak kalmasını onaylıyor.

Bambu yatak pamuk biraz pahalı ama yeterince popüler.

 

Bir önceki yazımız olan Modern Ev Dekorasyonunuz İçin Avize Modelleri 2018 başlıklı makalemizde avize çeşitleri, Avize Modelleri ve avizeler hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

77 queries 0,508