Home / Püf Noktaları / Banyonuzun Güzel Kokması İçin İpuçları

Banyonuzun Güzel Kokması İçin İpuçları

Banyolarda oluşan kötü kokuları alacağınız birkaç tedbirle giderebilirsiniz. İşte bunlardan bazıları.

Banyonuzun Güzel Kokması İçin İpuçları

Banyo dekorasyonları ne kadar önemli ise banyo temizliği de bir o kadar önemlidir. Eski su tesisatı, borulardan gelebilecek kötü kokular, bakteri, rutubet, havalandırmanın iyi olmayışı gibi nedenlerden ötürü banyolarınızda hoşunuza gitmeyen kokular oluşabilmektedir.

Bayanlar bu kokuların giderilmesi için pek çok yöntem denerler; fakat önemli olan kokunun nereden geldiğinin keşfedilmesi ve kokunun geliş yönüne doğru bir temizleme yöntemi geliştirmeye çalışma sonucunda yapılmalıdır. Banyo içerisinde yer alan klozetlerde genellikle ağır bir koku bulunmaktadır. Bu kokuyu gidermek amacı ile yarım bardak karbonat ya da limon suyu dökme işleminiz sizi sonuca götürmek için yeterli bir çözüm olacaktır.

Banyoda koku gelen noktalara birkaç parça karbonat koymak da koku gidermede etkili bir çözüm olacaktır. Beyaz sirke ile yapılacak temizliklerde etkilidir. Özellikle beyaz sirke ile silinen yüzeylerde uzun süredir kalan birikmiş kirlerin bile yok olduğuna tanık olabilirsiniz. Katılaşmış su birikintilerini bu şekilde temizlemek en doğru temizleme yöntemi olarak sizlere önerilmektedir. Lavabo açıcılarda hem temizlik hem de sağlıklı koku kalışı için zemin hazırlayıcı faktörler olarak bilinmektedir.

Kimyasal maddelerle temizlik yapmayı tercih ederseniz bu maddeleri uzun süre solumak zorunda kalacağınız uzun süreli işlem yapmamanız sağlığınız açısından önemlidir.

Banyonuzun-Güzel-Kokması Banyonuzun Güzel Kokması İçin İpuçları

Bir önceki yazımız olan Banyolarınızı büyük banyo aynaları ile aydınlatın başlıklı makalemizde Ayna Modelleri, Banyo Dekorasyon Fikirleri ve Banyo Dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

75 queries 0,784