Home / Dekorasyon / Bebek odası dekorasyonu
Best ... bebek odası dekorasyonu 8 Bebek odası dekorasyonu
Best ... bebek odası dekorasyonu 8 Bebek odası dekorasyonu

Bebek odası dekorasyonu

Dünyaya yeni gelmiş bebeği için oda hazırlamak ve bu odayı yeni eşya veya mobilya ile  süslemek her ebeveynin arzusudur. Ancak  çoğu durumda ebeveynler kendi çocuklarını ayrı bir oadaya ayırmak konusunda tereddüt ediyor. Çocuklarını yalnız bırakmak istemeyen ebeveynler çocuklarını  kendi odalarına yerleştirirler.

Bazen ise ebeveynler odanın güzel görünmesi için onu gerekenden fazla eşyalarla dekore ederler.Oysa, bebek odası dekorasyonunda gereksiz eşyalarla veya mobilyalarla dekore etmek  doğru değildir. Çünkü bu hem bebeğe hemde anneye yorucu katkıda bulunur. Eşyaların ne olmasını anlamayan bebek için bu kadar fazla eşyayla  oda süslemek de doğru değil. Odanın basit, temiz ve rahat olması ruh haleti ve  insanın psikolojik durumuna etkisi üzerinde olumlu etkileri vardır. Bu anlamda ebeveynler büyütüp yetiştirdikleri bebekleri için güzel oyuncaklarla birlikte rahat odalar da dekore etmelidir.

Tasarımcılara göre, çocuk mobilyaları bebeklerin konfor ve zihinsel gelişimini sağlamanın yanı sıra çok fonksiyonlu olmalı. Fonksiyonel tasarımlar ,çok yönlü mobilyalar ebeveynlere rahat bir ortam oluşturmalarına yardımcı olur ve çocukların oynamaları için yeterli alana sahip olmalarını sağlar. Bununla birlikte, mobilyalar kompakt olmalı, aynı zamanda renkli yapısıda olmalıdır. Örneğin, bir araba fikstürlü  yatakta, herhangi bir çocuk büyük bir heyecanla uykuya dalacaktır. Uzmanlar, renklerin insanoğluna, özellikle de çocuk psikolojisine özel bir etkisi olduğunu belirttiler. Tasarımcıların koyu pembe, mavi ve yeşil ışık tonlarına tercih etmeleri önerilir. Bu renkler hem konforlu hem de çocuksu bir moda sunuyor.

Bebek mobilyaları seçerken, bebek kısa sürede büyüyeceğini düşünerek  bebek odası mobilyalarını  seçmelisiniz.Hala kararsız iseniz sizler için  seçtiğimiz fotoğraflar halılardan kilimlere, duvar dekorasyonundan aksesuarlara kadar pek çok konuda karar vermenize yardımcı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Modern Ev Dekorasyonunuz İçin Avize Modelleri 2018 başlıklı makalemizde avize çeşitleri, Avize Modelleri ve avizeler hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

77 queries 0,490