Home / Püf Noktaları / Bebek Odası Duvar Renk Seçimi

Bebek Odası Duvar Renk Seçimi

Genellikle bebek odası duvar rengi seçimi çocuğun cinsine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Bebek Odası Duvar Renk Seçimi

Evli çiftlerin en mutlu anlarından biri de hiç şüphesiz kendi yaşamlarına ve dünyalarına yeni bir üyenin katılmasıdır. Bu yeni üye ailenin bir meyvesi olarak dünyaya gelmesinden dolayı onun varlığı birçok şeyi ifade etmektedir. Ailelerin ilk defa bebek sahibi olmaları veya yeni bir bebeğe kavuşmaları tatlı telaşlarında başlamasına neden olur. Özellikle anne ve babalar bebeklerinin yaşam alanı olarak seçtikleri bebek odası noktasında çok fazla hazırlık yaparlar. Bu hazırlıkların başında odanın mobilya, aksesuar, bebek beşiği ve en önemlisi odanın renk seçimi gibi kriterler bulunmaktadır.

Bebek odalarının dekorasyonu ile ilgili olarak ilk yapılması gereken odanın güzel bir renge boyanmasıdır. Boyadan sonra kullanılacak olan eşyaların yerleştirilmesi ve seçimi daha kolaydır. Bebek odalarındaki duvar renklerinin önemi ayrı bir şekilde tutulmaktadır. Bu renk seçimi ile ilgili olarak bebeğin cinsiyeti çok önemlidir. Cinsiyeti kız olan bebek odalarındaki duvar renkleri ağırlıklı olarak pembe seçilmesi gerekir. Bununda başlıca sebebi, pembe rengin canlı bir renk olması, kız cinsiyetini temsil etmesi ve rengin anlamı noktasında bebeğin yaratıcılığını arttırmaya yardımcı olur.

Cinsiyeti erkek olan bebek odalarındaki duvar rengi seçimi ise, mavi ve tonlarındaki renkler ile süslenebilir. Mavi renk erkek için enerjiyi temsil ettiği için bebeğin dünyasının canlı ve enerjik olarak gelişmesini sağlamaya yardımcı olur. Her iki cinsiyet için kullanılabilecek duvar rengi ise, beyaz ve lila olarak kabul edilir. Bu iki renk dar olan bebek odalarının daha geniş görünmesine, sakinleştirici bir ruh haline sahip olmaya ve aynı zamanda uykuya geçmelerinde büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Bebek-Odası-Duvar-Rengi Bebek Odası Duvar Renk Seçimi

Bir önceki yazımız olan Yaz Aylarına Özel Dekorasyon Önerileri başlıklı makalemizde Ev Dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

73 queries 0,616