Home / Dekorasyon / Bitkilerle sonbahar dekorasyonu
Amazing Bitkilerle sonbahar dekorasyonu Bitkilerle sonbahar dekorasyonu
Amazing Bitkilerle sonbahar dekorasyonu Bitkilerle sonbahar dekorasyonu

Bitkilerle sonbahar dekorasyonu

Bitkilerle sonbahar dekorasyonu

Kış geliyor. Ancak evde oturup doğanın tadını çıkarmayı düşünmeyin. Evde yaz ve yaz enerjisinin de tadını çıkarabilirsiniz. İnsanoğlunun gözüne güzel görünen  ve çevreye farklı bir enerji katan daima yeşil ve canlı olan bitkiler kışın sizin yardımınıza gelir. Üstelik, renkli aksesuarları eklerseniz, kendinizi ayrı bir ortamda hayal edersiniz. Bunu nasıl yaparsınız? Sonbaharın romantizmini paylaşmak ve kışın bitkilerle güzel bir ortam oluşturmak istiyorsanız,bu makalemizi okuyun.

Ev dekorunuzdaki bitkilerden yararlanmak istiyorsanız, ilk olarak “dikey yeşil” son yılların “manzara” stilini kullanın. Bu yeşillik, yaşadığınız yerde sıcak bir atmosfer oluşturacaktır. Örneğin, odanızın duvarı üzerinde dikey olarak uzanan bitkilerle ayırt edici ve ayırıcı bir tasarım oluşturabilirsiniz. İç mekanda bunu yaparken özellikle epipremum, fujer, sygium, ficus pumila, bromellia bitki türleri kullanılabilir.

Sabır ve emek sembolü olan Bonzai, size lezzet vererek oturma odanızın bir köşesine görsel bir şölen katar. Bonzai özgün  duruşuyla  rahatlatıcı doğasıyla sizin rahat hissetmenizi sağlayacaktır.

Mutfak camlarının önündeki renkli saksılara yerleştirdiğiniz fesleğen, biber fideleri mutfağınıza keyif veriyor ve doğal tarım için bir başlangıç ​​olacaktır. Ayrıca, evinizin bol ışıkta camın önünde renkli menekşeler yerleştirerek mükemmel bir görünüm elde edebilirsiniz. Menekşeler bol ışığı sevdiği için  sabah ışığı alan pencere önüne konulmalıdır.Toprağı  kuru olduğunda su vermeniz gerekir.

Evinizde egzotik bir görünüm elde etmek isterseniz, ahşap veya dekoratif ürünlerle dekore edilmiş, palmiye ağaçları ile odanızın  süslemesini yapabilirsiniz.

Oturma odasını 5-6 tane  şamdan ile süsleyebilir ve şamdanların her birisine küçük bir çiçek kaktüsünü koyabilirsiniz.

Özellikle bitkileri dikerken renkli  seramik saksı tercih edin. Çünkü hijyenik açıdan faydalıdırlar ve daha toleranslıdırlar. Evinizin atmosferini değiştirmek isterseniz, bordo, sarı veya pembe gibi hırslı tonlarda seramik saksılardan seçin.

Bitki alırken bunlara  dikkat edin!

– Gövdesi ve yaprakları sağlam, tomurcukları diri olanlardan seçin

– Yapraklar yanık olmamalı, yaprakların üstünde veya gövdesinde hastalık belirtisi olan tutkal ve kabuk olmamalıdır.

– Kış aylarında çevrenin değişmesi nedeniyle alt yapraklar için ilk 10 günde sararma ve dökülme normaldir. Yaprakların dökülme  süresi 1-2 hafta içinde biter.

– Eve almak için bitki seçerken, ışık ve ısı koşulları ile bitkinin koyulacağı yerin  genişliği dikkate alınmalıdır.

– Satılan  bitkiler genellikle küçük kaplarda satılmaktadır. Bitkiyi büyük bir saksıya  aktarmayı unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Modern Ev Dekorasyonunuz İçin Avize Modelleri 2018 başlıklı makalemizde avize çeşitleri, Avize Modelleri ve avizeler hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

77 queries 0,739