Home / Dekorasyon / Boş Duvar Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Boş Duvar Dekorasyonu Nasıl Yapılır

İç mekan dekorasyonu yaparken kullanılmayan duvar alanlarının dekoru da önemlidir. Duvarları değerlendirmek için çeşitli şekillerde tasarımlar uygulayabilirsiniz.

Boş duvarları süslemenin en iyi yolu; dekoratif ayna kullanmaktır. Kare veya daire olan duvar aynalarının daha birçok modeli bulunmaktadır. Saatlerde yalnızca geometrik şekilli saatler kullanılmaz. Aynı zamanda hayvan figürlü saatlerde kullanılır. Aklınıza gelecek her biçimde ayna tasarlamanız mümkündür. Odanızın dizaynına göre çeşitli şekillerde ayna tercihi yapabilirsiniz.

Koridor kısmında boş duvarlar mevcutsa tablolarla bu alanları süsleyebilirsiniz. Klasik bir dizayna sahip ev düzeniniz varsa boş duvarları yaldızlı çerçeveye sahip tablolarla süsleyebilirsiniz. Evinizin havası modern bir görünümdeyse kanvas tablolar kullanabilirsiniz.

Son zamanların en iyi dekorasyon öğelerinden biri de; çerçevelerdir. Beyaz veya renkli olan çerçeveler duvarlarınızı iyi şekilde süsler. Soy ağacı olarak tasarlanan ağaç görünümlü çerçeveler duvarları boylu boyunca kaplamaktadır.

Duvarlarda dekorasyon yaparken taş duvar dekorasyonları da kullanabilirsiniz. Taş parçalarını bir araya getirerek odanızın yalnızca bir duvarını taş parçalarını bir araya getirerek süsleyebilirsiniz.

Boş duvarlarda duvar kağıtları da kullanabilirsiniz. Fakat farklı duvar kağıdı seçip klasik duvar kağıtları kullanmamalısınız. Seçilen duvar kağıdı mobilyalara ve seçilen aksesuarlara uygun olmalıdır.

Duvar kağıtları arasında popüler olan modellerin başında 3d duvar kağıtları geliyor. Baktığınızda oradaymış gibi bir his veren duvar kağıtları üç boyutlu bir görüntü ile odanıza derinlik kazandıracaktır.

Müzik aletlerinden boş duvar dekorasyonu yapabilirsiniz. Sadece bir çivi boş bir duvar ve müzik aleti kullanarak boş duvar dekorasyonu yapabilirsiniz. Boş duvarlarda geyik başından faydalanarak duvarlarınızı değişik şekillerde süsleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Modern Ev Dekorasyonunuz İçin Avize Modelleri 2018 başlıklı makalemizde avize çeşitleri, Avize Modelleri ve avizeler hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

77 queries 1,319