Home / Örgü / Bulmaca Patiği

Bulmaca Patiği

Bulmaca Patiği

Artan iplerini değerlendirmek isteyen kişiler için bugünkü örgü makalemizde yapımı oldukça kolay olan bulmaca patiği olarak pratik bir şekilde çetik örmeyi anlatacağız. Resimde görüldüğü gibi patiğimizi yapmak için gerekli olan 8 adet kare örmek. Bunun için çift renk iğ tercih edebileceğiniz gibi tek renkte yapabilirsiniz. İki renk patiği daha güzel gösteriyor.

Patiğimizi örmek için 5 numara şiş tercih edebilirsiniz. Ayağınızın numarasına göre ilmek atmanız gerekecektir. 37 numara bir ayak numarası için 12 ilmek yeterli. 12 sıra haraşo örerek tam kare yapıyoruz. Bu şekilde 8 farklı kare örüyoruz. Karelerimizi ördükten sonra sıra geldi patiğimizin birleştirilmesine ve dikilmesine. Bulmaca patiğimizi dikerken anlattığımız şekilde dikmek önemlidir. Yanlış şekilde dikersek patiğimizi yanlış dikmiş oluruz. Aşağıda patiğimizin dikiliş sırasını anlatmaya çalıştık.

Bulmaca Patiğinin Dikilmesi

 

Şekilde görüldüğü gibi karelerimizi bu şekilde dikiyoruz. Bulamaca patiğimizin birleştirilmesi işleminde dikilecek olan kısımlar renkli daireler ile belirtilmiş. Bu yerlerden patiğimizi dikmeye başlıyoruz. Resimde görüldüğü gibi renkli dairlerin olduğu yerlerden karelerin köşelerini dikerek patiğimizi dikiyoruz. Diktikten sonra isterseniz patiğinize bağcık yapabilirsiniz. Bağcık olmadan da çok hoş duruyoruz. Yapımı kolay bir patik olarak bir gün içinde patiğiniz rahatlıkla örebilirsiniz. Artan ipleri değerlendirmek için çok bu model uygun bir patik modelidir. Siz de sevdiğiniz renklerde istediğiniz gibi patiğiniz örebilirsiniz.

Patiğimiz Hazır

Yapması hem pratik bir o kadar da pratik olan bulmaca patiği modeli olarak patiğimiz giymek için hazır. Sizlerin de evinde iplerinden arta kalan pek çok artık ip eminiz kalmıştır. Az kalan ipleri toparlamak için bu patiğimizi yapabilirsiniz. Patik örmesini bilmeyenlerin bile kolaylıkla yapabileceği bir model olarak bu patik modelimiz ideal bir örnek olarak yapılabilir. Kendinize, çocuklarınıza sevdiklerinize bu patikten yapabilir ve onları mutlu edebilirsiniz. Canı sıkılıp örgü basit örgü modeli arayanlar için bu patik modeli tam size göre. Evinizin bir köşesinde duran artık ipleri hemen bu şekilde değerlendirebilirsiniz. Siz de hemen patiğinizi yapmaya başlayabilir ve kısa süre içinde patiğinizi bitirip kullanabilirsiniz.Orgu-Bulmaca-Patik Bulmaca Patiği

Bir önceki yazımız olan Tığla Penye İpten Kolay Paspas Yapımı başlıklı makalemizde kolay paspas yapımı ve Tığla Penye İpten Kolay Paspas Yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

70 queries 0,493