Home / Dekorasyon / Büyük Bir Duvar dekorasyonu
Awesome  Büyük Bir Duvar Nasıl Süslenir
Awesome Büyük Bir Duvar Nasıl Süslenir

Büyük Bir Duvar dekorasyonu

Evinizin iç mekanında geniş bir duvar varsa, doğru stil ile onu dekore etmek dekorasyona yönelik büyük bir meydan okumadır. Büyük duvarlar için eşsiz fikirler, görsel dikkatten dolayı kolayca ve çok kısa bir sürede mekanın iç havasını iyileştirebilir. Diğer yandan, uygunsuz planlanmış büyük bir duvar dekorasyonu, tüm ruh halini dakikalar içinde kolayca bozabilir.

Büyük bir duvarı dekore etmenin bir çok yolu vardır. Öncelikle yapabileceğiniz şey, büyük desenleri olan tekrarlayan bir temaya sahip bir duvar dekor stilini seçmektir. Bu, duvarı küçük bölmelere ayırır, böylece her bir ünite duvarın toplam boyutundan daha küçüktür. Bu bir duvar kağıdı kullanılarak tasarlanabilir.

Bunu başarmanın başka bir yolu, seçtiğiniz tema ile bir duvar resmi oluşturmaktır. Duvar, odanın içindeki genel temayla uyuşmalıdır. İç mekanlar için çağdaş bir tasarım teması seçtiyseniz, duvar dekorasyon teması, görsel bağlantıyı sürdürmek amacıyla tüm temayla eşleşmelidir.

Duvarın geniş hacmini kırmak için perdelerden yararlanabilirsiniz. Duvarın uzunluğunu 3 veya 4 sete ayırın ve duvarın ağır hacmini rahatlatmak için perdeleri kullanın. Perdeleri seçerken genel dekorasyon temasını aklınızda bulundurun.

Duvar kağıdı, resim çerçevesi, kaplama fayansı gibi dış elemanlar ile bir duvarın tümüyle kaplanması her zaman gerekli değildir. Mümkün olan durumlarda duvarda açıklıklar oluşturmak da farklılık getirir. Tabii ki bu her duvarda işe yaramayabilir. Fakat eğer duvar sadece iki bölme arasında bölücü ise ve bu bölmelerden herhangi birinin mahremiyeti söz konusu değilse, bu teknik çok etkili bir şekilde kullanılabilir.

Duvardaki açıklıkların oluşturulması hemen bütün hacmi bozacak ve ayrıca iki boşluk arasında görsel bağlantı ekleyecektir. Yeni oluşturulan açıklık perde kullanılarak da dekore edilebilir.

 

Bir önceki yazımız olan Modern Ev Dekorasyonunuz İçin Avize Modelleri 2018 başlıklı makalemizde avize çeşitleri, Avize Modelleri ve avizeler hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

79 queries 0,982