Home / Bahçe / Çatı Bahçesi Modelleri

Çatı Bahçesi Modelleri

Çatı bahçeleri betonlaşma ile birlikte yeşil alanlara istek ve stres atmak için talepleri artan çatı ve terasların değerlendirilmesiyle oluşturulmaktadır.

Çatı Bahçesi ve Teras Modelleri

Kentlerde her geçen gün yeşil alanların giderek azaldığının hepiniz farkındasınızdır. Bu yeşil alanlarında meydana gelen azalmaları dikkate alarak son zamanlarda evlerin çatı mimarilerinde değişikliğe gidilmektedir. Bu değişikliğin en güzel yanlarından bir tanesi insanlara ferah ve yeşilliği bir arada yaşatacak çatı bahçesi modelleri tasarımı yapılmasından geçmektedir.

Çatı bahçesi modelleri uygulaması yapılırken dış etkenlerden etkilenme ihtimalleri de göz önüne bulundurularak gerekli uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Çatıya koyulacak olan dinlenme araç gereçleri olarak bilinen bahçe takımları branda ya da şemsiyeden yararlanarak koruma altına alınmakta ve dinlenirken yağmur, çamur ya da rüzgarla gelebilecek etkenlerin size gelmesini engelleyecektir. Son derece ferah alanlar olarak tasarlanan bu bahçe modellerinde bahçe havası vermek amacı ile çeşitli bitkilerden de yararlanılmaktadır. Büyük saksılardaki ağaç tipi çiçekler veya bitkiler ortamlarda bahçe görünümü yaratarak kişilerin güzel ortamlarda vakit geçirmelerine önderlik etmektedirler. Çatlardaki bu ortamlar oluşturulurken yararlanılan bahçe koltukları ısı ve sıcaklığa son derece dayanıklı koltuk takımları olarak bilinmektedir.

Siz de bu çatı bahçesi modelleri arasından tercihlerde bulunarak çatılarınızda farklı mekanlar yaratmanın mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Bahçe Minderi Modelleri başlıklı makalemizde Bahçe Dekorasyonu ve Bahçe Mobilyaları hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

77 queries 0,572