Home / Mobilya / Chester Koltuk Modelleri

Chester Koltuk Modelleri

Koltuk takımları arasında şıklığı ve zerafetiyle chester koltuk modelleri uzun yıllar boyunca modasını hiç yitirmeden kullanılıyor.

Chester Koltuk Modelleri ve Takımları

Mobilya modellerine baktığınız zaman bazı modellerin gerçek anlamda bir sanat eseri olduğunu görebilirsiniz. Yıllarca kullanılmasına rağmen yeni gibi kalabilen bu mobilyalar arasında ilk sırayı chester koltuk modelleri alıyor. İlk kez İngiltere’de kullanılan bu modellerin en göze çarpan özelliğinin kapitoneli olmalarıdır.

Konforu ön plana alan bu modellerin yaklaşık olarak 200 yıldır kullanıldığı görülüyor. Bunun başlıca sebebi ise tasarımında konforun ve lüks görünümün ön planda yer alması olarak görülüyor. İlk tasarlandığı zamanlarda kahverengi, kırmızı ve yeşil deri olarak üretilen bu modellerin günümüzde farklı kumaş ve renklerde kullanıldıklarını görebilmek mümkün olduğu gibi farklı desenler kullanılarak da üretildiklerinin görebilmek mümkündür.

Şık ve modern mobilya modelleri arasında sayılan chester koltuk modelleri arasında orijinalinden çok uzaklaşmış modellere rastlamak da mümkün. Özellikle İngiliz Vintage tarzını en iyi şekilde yansıtan bu modellerin günümüzde modern, avangard veya vintage mekanlarda rahatlıkla kullanılabilmesi de mümkün olmaktadır. Bu koltukları kullandığınız alanlarda tekli bir sofa kullanmanız mobilya dekorasyonunuzu tamamlayabilmeniz bakımından yeterli olacaktır.

Orijinal chester koltuk modelleri bir alanda takım olarak kullanıldığı zaman çok ağır kaçabildiğinden dolayı bu modelleri daha modern kolçaklı, modern ayaklı chesterları tekli olarak kullanmanız yeterli olacaktır. Böylelikle odalarınızı daha şık ve modern bir hale getirebilmeniz mümkün olacak ve bu alanların daha rahat bir ortam haline getirebilmeniz mümkün olacaktır.

Hem salonlarınızda, hem ofislerinizde hem de çalışma odalarınız ve yatak odalarınız gibi alanlarda rahatlıkla kullanabileceğiniz bu modellerin her birinin birbirinden farklı çeşitlerini rahatlıkla odalarınıza yerleştirebilirsiniz. Bu modeller sayesinde bu alanların çok daha şık ve modern bir hale gelmesini sağlayabilmeniz mümkün olacağı gibi bu modellerin konforu sayesinde kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan L Gardrop Modelleri başlıklı makalemizde Gardrop Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

79 queries 0,702