Home / Dekorasyon / Cıvıl Cıvıl Yılbaşı Dekorasyon Fikirleri

Cıvıl Cıvıl Yılbaşı Dekorasyon Fikirleri

Yeni yılla beraber umut edilenler evlere de yansıtılır. Evlere daha canlı ve enerjik bir görünüm kazandırmak için çeşitli öğelerle süslemeler yapılır. Misafirlerinizin yılbaşında evinizi daha canlı ve dinamik görmesi için çeşitli şekilde süslemeler yapabilirsiniz.

Yılbaşı ev dekorasyonunda genellikle en büyük oda olan salon bölümü süslenir. Salonda kullanılan yılbaşı süslemelerinde kırmızı, yeşil ve beyaz renk tonları kullanılır. Ayrıca çam ağaçları, şekerlemeler, hediye çoraplar yılbaşı süsleri arasında yer alır. Kış günleri için doğru şekilde yılbaşı dekorasyonu yapmak istiyorsanız beyaz kar görünümlü tanelerden de faydalanabilirsiniz.

Yılbaşı ağaçları yılbaşı gecelerinin vazgeçilmez dekorasyon öğeleri arasında yer alır. Salon gibi büyük bir bölümde yılbaşı ağacından faydalanmak istiyorsanız büyük ağacınızı salonda görünür bir yere fakat köşeye yerleştirmelisiniz. Üzerine kozalaklarla ve simli aparatlarla çeşitli süsler yerleştirin. Çam ağaçlarının dip kısmına küçüklü büyüklü hediye paketleri koymayı unutmayın. Yeşil veya kırmızı renklerde kurdelalarla süslenmiş olan paketler ağaca görsellik kazandıracaktır.

Salonda yastıkları bir günlüğüne kırmızı renkli yastıklarla değiştirin. Yeni yıl konseptine uygun olan kırmızı yastıkların arasında küçük yeşil yastıklarda kullanabilirsiniz.

Yılbaşı dekorasyonu için yemek masası hazırlayacaksanız; peçetelerin yılbaşı konseptine uygun olması gerekmektedir. Kırmızı ve yeşilden oluşan peçeteler ve küçük çam süslemelerini masaya koymayı unutmayın. Ayrıca tabakları beyaz renk seçerseniz peçeteyi kırmızı gibi renklerde kullanmanız uygun olur.

Bir şömineniz varsa yılbaşı için odanızı süslemek daha kolay olacaktır. Şöminenin üst ve yan kısımlarına ışıklı süslemelerle çevirebilir ve yanan ateşi daha fazla öne çıkarabilirsiniz. Şöminenin üzerine kırmızı ve beyaz mumlar koymayı unutmayın. Ön tarafına ise yere tüylü bir halı koyup yılbaşını konseptini romantik bir hale getirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Modern Ev Dekorasyonunuz İçin Avize Modelleri 2018 başlıklı makalemizde avize çeşitleri, Avize Modelleri ve avizeler hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

77 queries 0,558