Home / Dekorasyon / Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocuk odası dekorasyon fikirleri, hemen her anne babanın ihtiyaç duyabileceği ya da halihazırdaki bilgisine yeni ipuçları ve tüyolar eklemek isteyenler için oldukça ilgi çekicidir. Bu yazımızda çocuğunuz ya da çocuklarınız için en güzel çocuk odası dekorasyonu örneklerini sunmaya çalışıyoruz.

Her şeyden önce ideal çocuk odası dekorasyonu için önceliğiniz güvenlik olmalı. Seçeceğiniz mobilyalarda ve aksesuarları öncelikle güvenlik açısından değerlendirmelisiniz. Buna bir örnek vermek gerekirse, sivri uçlara sahip mobilyalardan ve bilhassa yataklardan kaçınmalısınız. Zira çocuğunuzun ani bir hareketi çeşitli yaralanmalara neden olabilir. Diğer yandan dayanıklı olmakla birlikte aşırı sert malzemelerden yapılmış ürünleri tercih etmemelisiniz.

Çocuk Odası Dekorasyonu

Çocuk odası dekorasyonu açısından bir diğer önemli konu da renk seçimidir. Çocuğunuzda olumlu ve güven verici hisler uyandıran renkler seçmelisiniz. Örnek vermek gerekirse, açık yeşil renk çocuğunuza sakinlik etkisi sunacaktır. Mavi renk de aynı şekilde. Ancak kırmızı ve gri ya da siyah tonları olumsuz ve saldırgan etkilere neden olabilmektedir. Yaratıcı bir çocuk odası hazırlamak istiyorsanız birden fazla rengi uyumlu bir şekilde kullanmanızı tavsiye ederiz.

Çocuk odası dekorasyonu için önemli noktalardan bir diğeri de eşyaların uyumu ve sayısı. Sanıldığının aksine çok eşya olması iyi bir dekorasyon anlamına gelmemekle birlikte kolaylıkla karmaşaya da neden olabilmektedir. Bu da çocuğunuzun dağınık bir odada yaşamasına sebebiyet verebilir. Yapılması gereken ise sadece ihtiyaç olduğu kadar eşya almaktır. Ancak bir minimalist bir ortam yaratmanızı ve uyumlu renklerden oluşan ürünler seçmenizi öneriyoruz.

Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri 2016

Çocuk odası dekorasyon fikirleri 2016 yılında da sade örneklere ev sahipliği yapacaktır. Renkler açısından da aykırı renklerden uzak, klasik renklerin pastel tonlarında sunulacağı bir yıl bekliyoruz. Çocuk odası dekorasyon fikirleri 2016 senesinde uyum içinde olan, az eşyalardan oluşan ve sade bir görünüm sunan ürün birlikteliği ile oluşturulmuş trendlere örnek olacaktır.

Bir önceki yazımız olan IKEA 2018 TV Ünitesi Modelleri başlıklı makalemizde IKEA, ikea 2018 tv üniteleri ve IKEA TV üniteleri çeşitleri hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

77 queries 0,869