Home / Dekorasyon / Dekorasyonda Kullanabileceğiniz Kitaplık Önerileri

Dekorasyonda Kullanabileceğiniz Kitaplık Önerileri

Kitap okumayı seven kişiler için kullanılan kitaplık örnekleri her zevke veya ortama göre farklılık gösterir. Değişik şekillerde dizayn edilen kitaplıklar kimi zaman ortamın büyüklüğüne kimi zaman ise; mobilyalara göre tercih edilir.

Kitaplıklar genellikle dekorasyonda tamamlayıcı olarak kullanılır. Oturma odalarında kitaplık kullanmak istiyorsanız bu alanı çeşitli aksesuarlarla birlikte tamamlamanız gerekmektedir. Kitaplık boyutu oturma odalarında küçük seçilmelidir. Kitaplıklar çoğu zaman sadece kitaplar için değil, aksesuarlar içinde kullanılır. Fakat belli bir karmaşa yaratmaması gerekmektedir.

Yerden tasarruf sağlamak için küçük kitaplıkların değişik şekillerde kesilmiş olan modellerini tercih etmelisiniz. Bu kitaplıklarda istediğiniz gibi bir kaç küçük bibloyu da sergileyebilirsiniz.

Kitaplıklarda renk uyumu da diğer mobilyalarla uyumlu olmalıdır. Oturma odalarında kullanılan kitaplıklarda zıt renkler kullanılabilir. Böylece renk kombinasyonu yakalanmış olur.

Kapaklı olan kitaplık türleri daha kullanışlıdır. İçine dilediğiniz gibi başla eşyalarda koyabilirsiniz. Fakat ön kısmı kapalı olduğu için çok tercih edilmez.

Kitaplığınızın oturma odasında bulunması her açıdan idealdir. Okumak istediğiniz kitapların sürekli gözünüzün önünde olması okuma isteğinizi artıracaktır. Kitaplıklar kimi zaman odalar küçük olduğunda yer karmaşasına neden olabilirler. Bunun için uygun alanlara yerleştirilmeli ve bazı kitaplık modellerinde aksesuarlar kullanılmamalıdır.

Kitaplıklar modern dekorasyon örnekleri içinde artık değişik şekillerde üretiliyor. Düz kesimli olan kitaplık çeşitlerinden daha çok; estetik görünen kitaplıklar kullanılmaktadır.

Kitaplık modelleri çocuk odalarında daha geniş bir alan kapsar. Çocukların odasında kullanılan kitaplıklar beyaz renkte olursa iç açıcı bir görünüm sergiler. Kare yada dikdörtgen blokların üst üste gelmesiyle üretilen beyaz kitaplıklar odalarda daha fazla tercih edilir.

Bir önceki yazımız olan Modern Ev Dekorasyonunuz İçin Avize Modelleri 2018 başlıklı makalemizde avize çeşitleri, Avize Modelleri ve avizeler hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

77 queries 0,598