Home / Püf Noktaları / Dekoratif cam şişe nasıl yapılır?

Dekoratif cam şişe nasıl yapılır?

Cam şişeleri dekoratif birer obje olarak kullanmaya ne dersiniz? Cam şişeleri çöpe atmak yerine evinizin köşesinde dekor amaçlı kullanmaya ne dersiniz? Atmak üzere bir kenara ayırdığınız cam şişeleri kesip boyayarak dekoratif bir objeye dönüştürebilirsiniz. Cam kesmek düşündüğünüz kadar zor değil. Cam şişeden renkli bir vazo elde edebilirsiniz. Cam kesici alet ve evinizdeki malzemelerle kolayca cam vazolar yapabilirsiniz. Cam kesmek de düşündüğünüz kadar zor değil.

Gerekli Malzemeler

 • Cam şişe
 • Cam kesme aleti (Nalburdan alabilirsiniz.)
 • Kalın eldiven
 • Büyük tencere
 • Kalın zımpara kağıdı
 • İnce zımpara kağıdı
 • Kullanacağınız cam şişenin üzerinde olan etiketleri önce sökün. Bazıları kolayca ayrılırken bazıları bizi uğraştırır. Cam şişelerden etiket çıkarma yöntemi aslında çok kolaydır. İşte o yöntemlerden bazıları;cam-siselerden-etiket-cikarma-yontemi-1-660x440 Dekoratif cam şişe nasıl yapılır?Birinci adım kavanozumuzu bulaşık makinesine atıp yıkarız yıkama işlemi bitip durulamaya geçerken kavanozu alırız ve kenarından tırnağımızla ya bir bıçak yardımıyla kaldırdığımızda kolayca çıkarırızİkinci adım şişe üzerindeki etikete biraz yağ süreriz ve 5-10 dakika yağı emmesini bekleriz yağı emen etiket şişeden kolayca ayrılacaktır.

  Üçüncü adım kavanozu sıcak su dolu bir kapta bir süre bekletelim sıcak su ile gevşeyen etiketin kolayca ayrılır.

  Etiketini söktükten sonra şişeyi yıkayın ve silin. Ardından cam kesme aleti ile camı dilediğiniz yerinden işaretleyin. Cam kesme aletini şişenin etrafında gezdirmeniz yeterli.cam-siseler-nasil-kesilir-cam-siselerden-dekoratif Dekoratif cam şişe nasıl yapılır?

  Elinize mutlaka kalın eldiven giyin. Şişeyi kaynattığınız tencerenin içine koyun ve şişeyi işaretlediğiniz yerden çıkana kadar çevirin. Ardından şişenin en az 30 saniye suyun içinde kalmasını sağlayın.

  Daha sonra şişeyi sıcak sudan çıkarıp soğuk suya atın. Bu noktada şişenin işaretlediğiniz yerden kırılmış olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer işaretlediğiniz yerden kopmamışsa sıcak sudaki işleme devam etmelisiniz

  Şişeyi soğuk sudan alıp pürüzlü yerlerini zımparalayın. Pütürlü yerleri gidermek için kanlı zımpara kullanın.

  Elde ettiğiniz cam kapları vazo, bardak, rüzgar çanı, mumluk olarak kullanabilirsiniz. Dilerseniz cam boyası ile boyayarak renklendirebilirsiniz

  İşte dekoratif şişelerin hazır. Dilediğiniz her camı kesmek için de bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evde Şık Ve Ucuz Dekorasyon Önerileri başlıklı makalemizde ayna, Dekorasyonda Püf Noktalar ve lambader hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

81 queries 2,938