Home / Dekorasyon / Deri Koltuklar Dekorasyonda Nasıl Kullanılır

Deri Koltuklar Dekorasyonda Nasıl Kullanılır

Dekorasyonda deri koltuklar yeni yılla birlikte daha çok kullanılmaya başlandı. Deri koltuklardaki siyah ve kahverengi gibi renkler yerini daha canlı renklere bıraktı. Krem rengi ve kırmızı gibi renkler deri koltuklarda da kullanılmaya başlandı. Deri koltuklar bulundukları ortama şık bir duruş kazandırırlar. Kış aylarında serin tuttuğu için üşüten deri koltuklar bu nedenle oturma odaları gibi yerlerde kullanılmazlar. Salonda kullanılması daha uygundur.

Deri koltuklar salon bölümlerinde değişik şekillerde kombinlenebilirler. Metal bir ayağa sahip olan deri koltuklar gümüş rengi mekanlarla uyum sağlar. Bu dekorasyonda deri koltukların rengi kahverengi olmalıdır. Rustik bir dekorasyon kullanmak istiyorsanız; ahşap ile deriyi beraber kullanın. Deri koltuk kullanıyorsanız işlemeli koltuk çeşitlerinden uzak durmalısınız.

Oryantalist bir mekanda deri koltuk dekorasyonu yapmak için varaklı mobilyaları deri koltuklarla birlikte kullanabilirsiniz. Açık renk kahverengi tonları kullanarak dekorasyonda deri koltuğu başarılı şekilde kullanmış olursunuz.

Klasik salon konsepti düşünüyorsanız; deri koltukların koçak kısımları işli olabilir. Modası hiç bir zaman geçmeyen bu deri koltuklar salonlarda saray görünümü yaratacaktır. Konforun ve rahatlığın birleştiği bu konseptte şıklık da ortaya çıkar.

Kırmızı gibi renkler deri koltuklarda kullanılırsa dikkat çekici dekorasyon ortamları yaratılır. Diğer aksesuar ve eşya tercihleri bu nedenle sade renklerden seçilmelidir. Halılar krem tonlarından seçilmelidir. Sade eşyalar kırmızı renginin öne çıkan etkisini göz ardı eder.

Deri koltukların daha modern bir hava vermesi arzu ediliyorsa; aksesuar çeşidi olarak kanvas tablolar kullanılmalıdır. Bu tarz için kullanılan tablolar da aksesuar seçimi çok abartı olmamalıdır. Deri koltuk rengi seçerken temizliğini de göz önünde bulundurarak doğru tercihler yapmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Modern Ev Dekorasyonunuz İçin Avize Modelleri 2018 başlıklı makalemizde avize çeşitleri, Avize Modelleri ve avizeler hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

77 queries 0,565