Home / Dekorasyon / Desenli Yer Karoları ile Evinizin Estetiğini Geliştirin

Desenli Yer Karoları ile Evinizin Estetiğini Geliştirin

Birkaç yıl öncesine kadar fayans sadece banyo ve mutfak, yani lavabo alanı çevresinde kullanılıyordu. Fakat zaman değişti ve fayanslar evlerimizde yaygın olarak kullanılmaktadır. Değil mi? Tavandan zemine fayans bir evin estetiğini artırmak için mümkün olan her yerde kullanılır. Zemin karoları söz konusu olduğunda halılarla karşılaştırıldığında daha az bakım gerektirirler.Halı kolayca kir ve toz ve hatta en kötüsü ise saçları tutar.Bu nedenle halılar sürekli sık sık temizlenme zorunluğu vardır. Aksine, yer karoları halılara göre oldukça kolay ve düzenli temizlik ile muhafaza edilebilir. Çay damlaları veya sigara külü lekeleri olsun oldukça kolayca yıkanır.
Suya dayanıklı fayans tercih edecekseniz seramik karolar sizin için mümkün olan en iyi seçeneklerden biri olabilir. İlginçtir ki seramik karolar yalnızca zeminler için değil, açık havada ve tezgahın etrafındaki alanlarda kullanılmaktadır. Seramik karo özellikle banyo, mutfak ve açık havada su ihtimalinin her zaman olduğu açık alanlarda kullanmanız gereken bir şeydir.
Kaymayı önleyici zemin karoları için, dikkate alabileceğiniz popüler yüzeyler kabartmalı, mat, dokulu ürünlerdir. Buna ek olarak, hasarları veya çizikleri gizlemek için seramiklerin en iyi şekli porselen rengeldir.
Porselen olmayan seramik karolar genellikle fiyat olarak ekonomik aralıkta bulunur; Porselen seramik döşeme göreceli olarak daha pahalıdır ve zor bakım gerektirir. Porselen seramik döşeme ile şu avantajları elde edersiniz: daha az su emme, daha yüksek dayanıklılık ve az leke tutmadır.
Fayansların uzun ömürlü olmasını sağlamak için, herhangi bir sert madde veya asit kullanmadan bunları düzenli olarak temizleyin. Yalnızca bir fırça veya yumuşak bir bezle su kullandığınızdan emin olun ve parlak, temiz karolar elde edin.
Piyasadaki etkileyici çeşitli yer karolarının bulunması sayesinde, evinizin gerçekten istediğiniz zarif, lüks, rustik veya çağdaş olmasını sağlayabilirsiniz.
Sizler için seçtiğimiz yer karo örneklerine gallerimizden bakabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Modern Ev Dekorasyonunuz İçin Avize Modelleri 2018 başlıklı makalemizde avize çeşitleri, Avize Modelleri ve avizeler hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

76 queries 0,344