Home / Aksesuar / Duvar Saati Dekorasyonda Nasıl Kullanılır

Duvar Saati Dekorasyonda Nasıl Kullanılır

Zaman hızla akıp geçiyor. Bu nedenle dekorasyonlarda saat kullanımı çok önemlidir. Saatler evinizin hemen hemen her bölümünde kullanılmaktadır. Bu nedenle mekanlarda kullanılan saatler küçüklü büyüklü olarak karşımıza çıkar.

Büyük çerçeveli olan bu saatler odalarınızda aynı bir tablo olarak karşımıza çıkmaktadır. Tablo gibi kullanılan saatler odalarınıza ayrı bir hava katar. Salon koltuğunun tam arkasına yerleştirilen büyük bir saat ünlü bir tabloyu andırabilir. Kullanılan saatler mobilyaların renkleri ile uyumlu olmalıdır.

Salon boyutunuz büyükse duvarları boş kalmaması gerekmektedir. Bu duvarları dolduracak en iyi aksesuarlardan biri de saatlerdir. Mobilyaların tarzına uygun bir saat kullanmalı ve duvarlarınızı zevkinize göre dekore etmelisiniz. Salon duvarlarında ahşaptan yapılmış ve içinde roma rakamları bulunan saatleri tercih edebilirsiniz.

Büyük bir alana girdiğinizde dikkatinizi ilk olarak saatler çeker. Büyük alanlarda kullanacağınız saatler dekoratif ve yine büyük olmalıdır.

Çocuk odalarında renkli duvar saatleri tercih edilirken eğlenceli saat çeşitleri kullanılabilir. Mutfağınızda ise; içinde meyve desenleri yada kahve fincanı desenleri barındıran saatler kullanılmalıdır. Kısacası; bulunulan ortama göre saat tercihi yapılmalıdır.

Saatler seçilirken ortama uygun saat malzemesi de kullanılmalıdır. geleneksel saat çeşitleri ahşap malzemelerden yapılır. Çağdaş olan dekorasyon çeşitlerinde; metal saatler kullanılmalıdır.

Duvarın büyüklüğüne uygun seçilen saatler; büyük duvarlarda ebatlı saat çeşitleri kullanılırken küçük duvarlarda ise yine küçük saatler kullanılmalıdır. Büyük duvarlarda küçük saatler kullanılmaz.

Modern dekorasyon örneklerinde minimalist saat türleri bulunmaktadır. çerçevesiz olan saat çeşitleri modern dekorasyonlarda kullanılır. Vintage dekorasyonlarda ise; dinamik saat türleri tercih edilir. Kolaj geçişli renk ve desenler vintage dekorasyonlar kullanılan saat türlerindendir.

Bir önceki yazımız olan Modern Ev Dekorasyonunuz İçin Avize Modelleri 2018 başlıklı makalemizde avize çeşitleri, Avize Modelleri ve avizeler hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

77 queries 0,599