Home / Dekorasyon / En İyi Kanepe Rengi Nasıl Seçilir?
Amazing Kanepe Nasıl En İyi Kanepe Rengi Nasıl Seçilir?
Amazing Kanepe Nasıl En İyi Kanepe Rengi Nasıl Seçilir?

En İyi Kanepe Rengi Nasıl Seçilir?

Kanepeler ve mobilyalar oldukça pahalı bir yatırımdır. Doğal olarak, seçtiğiniz öğelerden memnun olmak istiyorsunuz. Göz önüne alınması gereken önemli bir husus renk ve yeni mobilyaların yerleştirileceği odanın geri kalanındaki nesnelerle nasıl uyum sağlayacağıdır. En iyi kanepe rengini seçme konusunda aşağıdaki ipuçlarını kontrol edin.

İki senaryo vardır: ya sıfırdan bir projeye başlıyorsun ya da önceden dekore edilmiş ve donatılmış bir oda çevresinde çalışıyorsun. İlk durumda, önce kanepeyi seçmelisiniz ve eşyalar üzerindeki kalanlar uyum sağlamalıdır. İkinci durumda, tam tersi. Kanepe, halihazırda mevcut renk paletini güçlendirerek destek rolünü oynamak zorunda kalacak veya nötr bir ton almalı.

İlk durumda, eğer kanepe odanın odak noktasıysa, canlı bir lüks kumaş veya renkli bir baskı mutlaka mobilyaları vurgulayacak. Oda daha büyük görünmesini isterseniz, duvarın rengini kanepeden biriyle tamamlamanız gerekir. Basit, ama etkili bir iç tasarım hilesi.

Renk seçiminde en zor kararlardan biri, rengin açık veya koyu olup olmayacağıdır. Yine bu yönü çevrelere bağlı olacaktır. Zeminle eşleşen bir gölge seçmelisiniz. Ahşap, koyu bir zemin, kanepe karışımını tamamen kaybolabilir hale getirebilir. Kanalların ışığı emen kumaşlardan yapılmış olduğunu unutmayın; bunlar parlak lambalar değildir.

Zaten karanlık bir odaya kanepe eklenmesi biraz zor. Kesinlikle görünür olmasını, ortadan kaybolmamasını istiyorsun. Bunun için, metal veya hafif ahşap bacaklarla kanepeler almanız önerilir. Bu, zemin ve mobilya arasındaki alanın görünürlüğünü artıracaktır. Kanepenin yakınında başka renkli bir öğe koymak da bu izlenimi artıracak ve öğeyi daha görünür hale getirecektir. Kanepenin amacına bağlı olarak renkli halılar, sandalyeler veya sehpalar kullanabilirsiniz.

Açık renkli kanepeler tamamen farklı zorluklar sunar. Renk eşlemesinin yanı sıra, düzgün bir şekilde muhafaza edilmeleri gerekir. Beyaz, peluş kanepeler kolayca hasar görebilir veya lekelenebilir. Evcil veya küçük çocuklarınız varsa hafif malzeme mobilyaları satın almak iyi bir fikir değildir. Bu ipuçlarını, bir kanepe satın aldığınızda ve akıllıca seçtiğinizde düşünün.

 

Bir önceki yazımız olan Modern Ev Dekorasyonunuz İçin Avize Modelleri 2018 başlıklı makalemizde avize çeşitleri, Avize Modelleri ve avizeler hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

79 queries 1,084