Home / Yapı / Epoksi Zemin Uygulamaları

Epoksi Zemin Uygulamaları

Epoksi zemin kaplama uygulamaları dayanıklılığı, kolay temizlenmesi ve şık görünümleriyle evler dahil bir çok alanda kullanılabilmektedir.

Epoksi Zemin Uygulamaları İle Şık Mekanlar

Artık evlerde de sık karşımıza çıkan Epoksi zemin uygulamaları son derece modern ve şık tasarımlar biçiminde karşımıza çıkmaktadır. Ortama estetiksellik katan Epoksi zeminler temizlik bakımından da son derece kullanışlı zeminler olarak bilinmektedir.

Her ortamda eşya, tablo, raf, sehpa, halı seçimi gibi unsurlarla dekorasyon tamamlanmaya çalışılsa da zeminlere de son derece önem verilmektedir. Epoksi zemin uygulamaları yapım aşamasında her ne kadar uzun süre alsa da uygulama sonrası ortaya çıkan fonksiyonel ve dekoratif ortam beğenilerek kullanılmaya başlamaktadır. Uzman kişilerce uygulaması yapılan Epoksi zeminler yaklaşık on beş gün boyunca kuruması için bırakılmaktadır. İlk başlarda uzun süre bekleyeceğiz kaygısı taşısanız bile zemin kuruduktan sonra karşınıza çıkacak olan mükemmellik karşısında şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Bu zemin uygulaması genel olarak bina girişleri, depolar, koridorlar, merdivenler, sosyal tesisler, sanayi mutfakları, hastaneler, mağazalar, restaurantlar gibi alanlarda uygulanmaktadır. Toz tutmaz, su geçirmez, temizliği kolay, sürtünmeye dayanıklı alanlar olarak bilinmektedir.

Darbeye dayanıklı, hızlı ve kolay uygulanabilirliği bulunan zemin uygulaması olarak bilinen Epoksi zemin uygulamaları modernliğin simgesi görevindedir.

Bir önceki yazımız olan Harita Desenli Duvar Kağıdı Modelleri başlıklı makalemizde Duvar Dekorasyonu ve Duvar Kağıdı hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

77 queries 0,348