Home / Aydınlatma / Ev Aydınlatmasında Pratik Öneriler

Ev Aydınlatmasında Pratik Öneriler

Aydınlatmalar, evimizin olmazsa olmazları arasında yer alır. Kullanılan ışık seçimleri oldukça önem taşır. Günlük yaşamımızda evdeki her odanın değişik bir havası vardır. Ev aydınlatması planlanırken, ışıklandırma işleminizi hem ekonomik olmalı hem de evinize daha da güzellik katması hedeflenir. Gün içerisinde sürekli kullanılan odalar ve sadece birkaç saat kullanılan odalar vardır. Bu yüzden de bu odaların aydınlatmalarının da odaların kullanım süresine göre olması gereklidir. Bu yazımızda size sunacağımız ışıklandırma önerileri ile siz de ev dekorasyonunuzda büyük katkı sağlayabilirsiniz. İşte aydınlatma sistemleri hakkında sizin de uygulamak isteyeceğiniz öneriler:

  1. Sürekli olarak kullanılan odalarda ( oturma odası, salon gibi) Işıklandırma Sistemleri daha fazla ve gözü yormayan yapıda olmalıdır.Kullanılacak ışık sistemleri, evinizin bütçesi açısından kısılabilen, fazla enerji yakmayan türde olmalıdır.
  2. Tercih edilen lambalar Led yapıda olmalıdır.
  3. Eğer ışık aksesuarları kullanılıyorsa, hafta da bir defa tozu alınmalıdır. Tozu alınmadığı taktirde daha az ışık verecektir.
  4. Evinizin mutfak kısmında kullanılacak ışıklandırma sistemleri içerisinde Led ışık olmalıdır. Bu sayede mutfağınızda az enerji ile sürekli aydınlık sağlayabilirsiniz.
  5. Yatak odasında kullanılan Aydınlatma oldukça az ışık veren ve romantik tonlarda olmalıdır. Çünkü yatak odası fazla ışık gerektiren bir oda değildir.
  6. Lavabolarda ise küçük olan ışık çeşitleri daha fazla tercih edilmelidir.
  7. Bu ve bunun gibi küçük önerilerle siz de aydınlatma sisteminizi düzenleyebilir ve daha ekonomik bir ışıklandırma yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2016 En Beğenilen Aydınlatma Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Aydınlatma Modelleri, aydınlatma ve aydınlatma seçenekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

73 queries 0,422