Home / Dekorasyon / Ev Dekorasyon Fikirleri
Stylish  Ev Dekorasyon Fikirleri
Stylish Ev Dekorasyon Fikirleri

Ev Dekorasyon Fikirleri

Bir evi dekore etmek harika ve eğlenceli bir aktivitedir. Size hayal gücünüzü en üst düzeyde ifade etme ve uygulama fırsatı verir. Birçok insan bir evin dekorasyonunun para ve yaratıcılık gerektirdiğini düşünür. Ama bu hiç de doğru değil.

Bir evi dekore etmek en çok sevdiğiniz şeyleri yapmak demektir. Nakıştan hoşlanıyorsanız, duvarda asılı bir desen oluşturabilir ve genç yatak odanızda kullanabilirsiniz. Dekorasyondaki gerçek başarı, küçük şeyleri ‘‘detaylandırarak’’ büyük fark yaratmaya bağlıdır.

Küçük şeylerden kastedilen birisinin evinize girdiğinde doğrudan görebileceği her bir noktadır. Bunlar arasında yastık kılıfları, döşemeler, iç mekan bitkileri, heykeller, vitrinlerdeki nesneler, duvarlardaki ya da duvar asmalarındaki resim çerçeveleri, duvar saatleri ve daha pek çok şey sayılabilir.

cute-ev-dekorasyon-fikirleri-8-660x473 Ev Dekorasyon Fikirleri
Cute Ev Dekorasyon Fikirleri

Herhangi bir ev dekorasyonunun iki ana bölümü vardır. Birincisi, halihazırda tamamlanmış bir yapı söz konusu olduğu için değiştiremeyeceğiniz, evin gerçek tasarımıdır. Bu, odaların büyüklüğü ve şeklini, yüksekliklerini, döşeme malzemelerini ve desenlerini, çatı şekillerini ve malzemelerini ve bina yapımında kullanılan gerçek yapım teknolojisini içerir.

Ev dekorasyonunun ikinci parçası, inşa edilen mekanın yaratıcı algısını yükseltmek için kullanabileceğiniz aksesuarlardır. Yukarıda belirtildiği gibi aksesuarlar evinizin iç mekanlarına yaratıcı bir dokunuş katacak aklınıza gelebilecek her şey olabilir.

images-of-ev-dekorasyon-fikirleri-15 Ev Dekorasyon Fikirleri
Images of Ev Dekorasyon Fikirleri

Bir evi dekore ederken göz önünde bulundurulması gereken birçok nokta vardır. Ama size ev dekorasyon uzmanlarının bir evin iç mekanını süslediklerinde nasıl düşündüklerini göstermek için burada küçük bir örnek vereceğim.

Evinizi dekore ederken, evi işgal eden mobilya yüzlerinin ve evin duvarlarına hakim olan rengin en görünür alan olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Bu yüzden mobilyaların seçilmesi tamamlandığında, duvarlardaki renk düzeni ile mobilyaların bir denge oluşturduğunu görürüz. Şimdi birleştirme efekti mi yoksa kontrast mı yaratılacağı tamamen mekânın büyüklüğüne bağlıdır.

Ancak mobilyaları bir mağazadan satın alacak olursanız, duvar yüzeylerini eşleştirmek için duvar boyasını değiştirme seçeneğiniz vardır. Bazı mobilya mağazaları, mobilya yüzeylerini ek ücret ödemeden değiştirebilir. Bu mümkün ise, evinizin iç mekanlarına en uygun olanı sipariş edebilirsiniz.

Bu, ev dekorasyonuna dair fikir üretmenin küçük bir örneğiydi. Her bina farklıdır ve farklı kişiler aynı evin iç mekanlarını farklı algılar. Öyleyse gerçekten önemli olan, sonucun tam olarak sizin olmasını istediğiniz şey olmasıdır. Küçük yaratıcı adımlarla, fakir bir evi kolayca dekore ederek bir başyapıta dönüştürebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Modern Ev Dekorasyonunuz İçin Avize Modelleri 2018 başlıklı makalemizde avize çeşitleri, Avize Modelleri ve avizeler hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

77 queries 0,465