Home / Tasarım / Evin Ruhunu Yansıtan Duvar Renkleri
?????????????????????????

Evin Ruhunu Yansıtan Duvar Renkleri

Renkler, insanlar üzerinde oldukça etkilidir. Özellikle de en çok vaktini evde geçirenler için evlerinin duvarlarının rengi oldukça önem taşır. Çünkü kullandığınız Duvar Renkleri ruhunuzu yansıtır.
Renkler, hem dekorasyon üzerinde hem de İnsanların ruh durumları Üzerinde büyük ölçüde etkilidir. Bu yazımızda, en çok kullanılması gereken ve insanlara dinlendiren renklerden bahsedeceğiz.
İlk rengimiz sakinleştiren yeşil. Yeşil, dinlendirici bir renktir. İnsanların üzerinde, yatıştırıcı sakinleştirici bir etki bırakır. Özellikle mavi ile karıştırılırsa yapıcı, iyileştirici nitelikler sağlar. Yeşil tonlarından olan zümrüt, yeşili, çalışmayı hızlandırır. Bireylerin kendine olan güven duygusunu arttırır.
Diğer bir olumlu rengimiz ise turuncudur. Evin Ruhunu yansıtan Renkler arasında olan Turuncu iştahı arttırır. Tat alma duygusunu tetikler. Turuncu, kırmızıya benzer. Kırmızıya benzer özelliklerdeki bir renktir. Tek başına sevilirken, yanı sıra kullanılan açık tonlar ve gölgeli tonlarda tercihler arasındadır. Turuncu rengini, en çok iştah açma özelliği sayesinde yemek odalarında salonlarda kullanmak daha doğrudur.
Yine kullanmakta fayda olan renklerden biri enerjik sarıdır. Enerjik Sarının iyileştirici gücü yüksektir. Sinir sistemini harekete geçirerek, enerjiyi kaslara taşır. Daha çok ofis ve ev tasarımlarında kullanılan sarı renk, yüksek ve verimli çalışmayı aynı zamanda hızlı çalışmayı sağlar.
Pembe renk ise, dişi duyguların ifadesidir. Mükemmel bir enerji verir. İlkbaharın rengi olarak da bilinen pembe, insanların duygularını olumlu yönde etkiler ve sakinleşmeye yardımcı olur. Pembe renginin, dekorasyonda ve evin duvarlarında açık tonları ve gölgeni tonları kullanılır.

Bir önceki yazımız olan İlginç Akvaryum Modelleri başlıklı makalemizde Akvaryum Modelleri, İlginç Akvaryum Dekorları ve İlginç Tasarımlar hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

71 queries 1,486