Home / Dekorasyon / Evinizin giriş holünü dekore etmek
Cozy GİRİŞ HOLÜ VEYA ANTRE DEKORASYONU Evinizin giriş holünü dekore etmek
Cozy GİRİŞ HOLÜ VEYA ANTRE DEKORASYONU Evinizin giriş holünü dekore etmek

Evinizin giriş holünü dekore etmek

Evin sıcağı, girişten hissedilebilir. Evin girişi daire hakkında ilk izlenimi oluşturur. Bu alan  ziyaretçileri ağırladığımız ilk alandır. Bu nedenle evin giriş holünü dekore etmek çok önemli ve dekorasyonu  mükemmel olmalıdır. Lüks, temiz, geniş bir giriş salonu eve gelen misafire adeta  davetiye sunar diğerleri ise rahatsızlık verici  hoş olmayan duygular oluşturabilir.

Aslında, evin giriş hol  tasarımı genellikle diğer odaların dekorasyonundan daha zordur. Çünkü giriş, aktif olarak kullanılan bir yaşam alanı değil. Evin iç mekanlarına bağlanan bir dönüm noktası. Ancak davetkar ve şık bir giriş tasarımı oluşturmak zor değildir. Bu açıdan kolaydekor.com size ilginç ve farklı ev dekor süslemeleri sunar.

Giriş hol dekorasyonu her şeyden önce büyü ve rahatlık getirmelidir. Bu nedenle, bu alan için mobilya mağazasına gitmeden önce, yerin boyutunu ve genişliğini dikkatli bir şekilde analiz etmeniz gerekir. Bu alan boş olmamalıdır. Aynı zamanda, kalabalık olmamalı veya boğulmamalıdır.

Özellikle, şehir merkezindeki evlere giriş oldukça dar bir alana sıkıştırılmıştır.Bu dar alanı hem kullanışlı hem de göze hitap edecek şekilde dekore etmelisiniz. Ayakkabı ve üst giysiler gibi eve girerken giydiğimiz giysilerin rahat ve düzenli olması gerekir. Bu nedenle girişte eşyalarımızı koyabileceğimiz göze hitap eden şifoniyer  koymalıyız. Mobilya koymak için yeterli alan yoksa asılı askıları kullanabilirsiniz.

Giriş holüne en çok yakışan mobilyaların  başında ilk akla gelen kuşkusuz dresuar ve ayna modelleridir. Dresuarlar, çekmeceleri ile de çok kullanışlıdır.Bu çekmecelerde  anahtar, faturalar ve elinizin altında olmasını istediğiniz eşya ve evrakları bulundura bilirsiniz.

Girişin güzelleştirilmesinin en kolay yollarından biri, çok doğal ve renkli, güzel kokulu çiçekler yerleştirmektir. Bu, evinize son derece zarif bir görünüm kazandıracaktır.

Renkli ve eğlenceli duvar kağıdı , çerçeveli resimler ve fotoğraflar, yaratıcı çizim duvar kağıtları giriş alanları için benzersiz tasarım öğeleri olabilir. Dar koridorların girişinde özellikle dar mobilyalar ve aksesuarlar kullanmanız duvarların tasarımı için ideal bir seçim olacaktır.

 

Girişteki en önemli noktalardan biri de beklide en önemlisi, uygun bir aydınlatma sistemi ile girişi aydınlatmaktır. Evin  girişi yeterince aydınlık  olmalı ama göz kamaştıracak kadar ışıklandırma ile gözü de yormamalıdır.

Bir önceki yazımız olan Modern Ev Dekorasyonunuz İçin Avize Modelleri 2018 başlıklı makalemizde avize çeşitleri, Avize Modelleri ve avizeler hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

77 queries 1,068