Home / Dekorasyon / Evinizin havasını temizleyen bitkiler
Amazing Evinizin Havasını Temizleyen Bitkiler Evinizin havasını temizleyen bitkiler
Amazing Evinizin Havasını Temizleyen Bitkiler Evinizin havasını temizleyen bitkiler

Evinizin havasını temizleyen bitkiler

Evinizin havasını temizleyen bitkiler

Bazı bitkiler, karbon monoksit gibi zararlı maddeleri kaldırarak evinizin havasını temizler. Bakımı ve yetiştirilmesi kolay bitkiler hakkında bilgi veriyoruz.

Chrysanthemum

Anavatan, Uzak Doğu’da krizantem ile renk veren nadir bitkilerden biridir. NASA’nın araştırmasına göre, hava temizleme etkisi de mükemmel. Evde yetiştirilen krizantem ev temizlemeye yardımcı olacaktır. Doğrudan güneş ışığı olmadan sıcak bir ortamda kolayca yetiştirilebilir.

Klorofit comosum

Büyümek için en kolay çiçeklerden biridir! İnce uzun, keskin yapraklar kolayca yetişir ve zaman zaman filizlenir, dallardan daha küçük küreler verir. Bu çiçeği bol miktarda büyüyebilirsiniz. Ne kadar çok ışık verirse, çiçek büyür o kadar iyi olur.

Draceana

Draceana, neredeyse 40 farklı tropik bir bitki olup, evlerde en çok tercih edilen bitkilerden biridir. Gur’un ışığa ihtiyacı yoktur, havadaki benzen, formaldehit gibi zararlı maddelerin temizlenmesine yardımcı olabilir. Ancak, eğer evde kediler ve köpekler varsa, yapraklar zehirlidir, bu sizin için uygun bir bitki olmayabilir.

Ficus – Benjamin

Küçük yapraklı bir ağaç olan Ficus, konuk odaları için ideal bir seçimdir. Tencere ne kadar büyük olursa, ağaç da o kadar büyük olur. Yaz aylarında dışarıda tutulan bu ağaçlar, evinizin evinin temizlenmesine yardımcı olurlar.

Spathiphyllum

Evde yetişen beyaz çiçekler için en uygun bitkilerden biri. Bakımı kolaydır, neredeyse tüm yaz boyunca bir çiçek ve rahat bir ev için yararlıdır.

Nephrolepis

Bol suya sahip olan bu bitki, aslında bir çeşit orman bitkisi. Evinizin doğrudan güneşten çıkmadığı yerlerde bile yetiştirilebilir. Aşırı sıcaktan veya soğuktan korunursa, odanızı uzun yıllar dekore edebilir.

Sansevieria

Evde görmeye alıştığımız bitki türlerinden biri. “Peygamber kılıcı” olarak da bilinir. Bakımı kolaydır, çok ışık ve su istemiyor. Üstelik, bir efsaneye göre, bu çiçekten yetişdirseniz ve boynunu bir metre kadar uzatırsa, ev sahibi olursunuz. Bu, doğru değilse bile, evinizin havasını temizlemesi bir gerçektir.

Bambu palmiyesi

İç mekan için uygun olan şık bir mini-ağaçtır. Çok fazla güneş ışığına maruz kalmadan uzun yıllar hayatta kalabilir.

Aloe vera

Daha fazla kozmetik ürün duyarsınız. Aloe vera ayrıca evde yetişmek için çok uygun bir bitkidir. Büyümek çok kolaydır. Havadaki formaldehit ve karbon monoksitin zararlı etkilerini azaltır. Dahası, yapraklardan elde ettiğiniz sıvının da yaralar ve yanıklar üzerinde büyük bir etkisi olduğu gösterildi.

 

Bir önceki yazımız olan Modern Ev Dekorasyonunuz İçin Avize Modelleri 2018 başlıklı makalemizde avize çeşitleri, Avize Modelleri ve avizeler hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

79 queries 2,323