Home / Dekorasyon / Evlerimizin dekorasyonunun paha biçilemez bir parçası abajur
Awesome Modern tarzda dekore edilen bir Ev dekorasyonunda abajur
Awesome Modern tarzda dekore edilen bir Ev dekorasyonunda abajur

Evlerimizin dekorasyonunun paha biçilemez bir parçası abajur

Abajur aydınlatmak için kullanılan odanın her yanına ışık vermemek için kullanılan lamba kaplı kapağa karşılık gelir. Lampshare kelimesi Fransızca’dır. “Abattre” – Fransızcayı hafifletmek, sinir bozucu ve sinir bozucu olmak için kullanılır. “Jour” – günün bir kısmı parlaklık anlamına geliyor. 17. yüzyılda lambaları abajurlarla örtmek Avrupa’da başladı. Günümüzde kağıt, kumaş, cam veya diğer malzemelerden yapılmış abajurlar vardır. Genellikle, ışığı toplamak ve doğrudan çarpmasını önlemek için bir üst masa lambası veya stand lambası kullanılır. Lamba gölgesi, herhangi bir aydınlatma için ışık geçirmez veya yarı hafif olabilir. Abajurların şekli ve kıyafeti modele göre değişiyor. Abajurlar çevreye yatıştırıcı bir etki sağlar ve estetik bir görünüm getirir. Abajurlar oturma odası, yatak odası, çocuk ve genç odalarında kullanılır. Ayrıca, abajurlar evin bazı yerlerinde özellikle de yatmadan önce yemek yerinde, gece yatağa ışık tutacak şekilde tasarlanmış en süslü ışık yayan lamba ve aksesuarlardan biridir.

Klasik tarzı sevenler için vazgeçilmez bir öğe olan abajurlar, aynı zamanda iç mimarlarında dikkatini çekebildi. Abajurlar genellikle yatak odalarının vazgeçilmez aksesuarlarından biridir. Bir tür gece lambası olarak kullanılan abajurlar, karanlıkta uyumayı sevmeyenler veya karanlıkta uyku çekmeye korkanlar için ideal bir seçenektir. Karanlıkta uyumayı sevmiyorsanız ve hala lambanız yoksa çok  gecikmeden bir abajur alabilirsiniz. Ayrıca, ışığı tüm odaya yaymaması dolayısıyla akşamları odadaki diğer insanları rahatsız etmeden kitap okumak isteyenler için de abajurlar sevimli aydınlatma seçeneklerindendir.

Sizde evinize bir abajur almayı düşünüyorsanız galerimizdeki abajur footoğraflarını inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz

Bir önceki yazımız olan Modern Ev Dekorasyonunuz İçin Avize Modelleri 2018 başlıklı makalemizde avize çeşitleri, Avize Modelleri ve avizeler hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

77 queries 0,710