Home / Bahçe / Eylül Ayı Bahçe ve Çim Bakımı Nasıl Yapılır

Eylül Ayı Bahçe ve Çim Bakımı Nasıl Yapılır

Eylül ayı bahçelerdeki çimler için yılın önemli aylarından biridir.

Eylül Ayı Bahçe ve Çim Bakımı Nasıl Yapılır

Bahçeli bir eviniz varsa ve geniş çimlerle kaplı bu bahçenizin çim bakımını ne zaman yapmanız gerektiğini düşünüyorsanız doğru yerdesiniz. Çimlerinizi bakım ve sulama zamanı olarak Eylül Ayı tam zaman olarak belirlenmiştir.

Eylül ayında bahçenizde bulunan çimleri biçip ekim işlemi için hazırlamanız gerekmektedir. Aynı zamanda çimlerinizin zayıf olduğunu fark ettiyseniz bu zayıflığı gidermek için gübrelerden yararlanarak çimlerinizin hayat bulmasına yardımcı olmanız gerekmektedir. Ekim zamanı gübreleme için uygun olmayacağı için uzun süre etkili olan gübrelerden faydalanarak çimlerinize gübre atabilirsiniz. Ayrıca çimlerinizin arasında yer alan yabancı otları öldürmek için kimyasal bazı ilaçlardan yararlanmanız bu ay için çok önemlidir. Bir şeyler diktikten sonra bu otları yok etmek için vereceğiniz ilaç ürünlerinize de zarar vereceği için kullanmamanız tavsiye edilmektedir.

Çimlerinizi silindir ile biçme işleminizin ardından Eylül ayı ortalarına doğru sık olan kısımlarda havalandırma sağlayıcı belleme işlemini yapmanız toprağın daha verimli kullanılabilmesi açısından önemlidir. Hastalık oluşumuna neden olan durumlar varsa ziraatçilere danışılarak yardım almak yapılacak en uygun işlem olacaktır.

Eylül-Ayı-Bahçe-ve-Çim-Bakımı Eylül Ayı Bahçe ve Çim Bakımı Nasıl Yapılır

Bir önceki yazımız olan İkea Bahçe Mobilyaları başlıklı makalemizde Bahçe Mobilyaları ve İkea Ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

73 queries 0,415