Home / Mutfak / Gabriele Meldaikyte Engelliler İçin Tasarlanmış Mutfak Gereçleri

Gabriele Meldaikyte Engelliler İçin Tasarlanmış Mutfak Gereçleri

Gabriele Meldaikyte tarafından tasarlanmış kullanımı kolay mutfak aletleri hayatı kolaylaştırıyor.

Gabriele Meldaikyte Engelliler İçin Tasarlanmış Mutfak Gereçleri

Engelli bireyler normal insanlar gibi rahat bir şekilde araç gereç kullanımı gerçekleştiremezler. Bu durumu göz önüne alan Litvanyalı tasarımcı Gabriele Meldaikyte herhangi bir elini kullanamayanları düşünerek harika bir mutfak araç gereci tasarlamıştır.

Bu mutfak araç gereci sayesinde engelli vatandaşlar nesneleri sabitleyerek birtakım ihtiyaçlarını kolaylıkla gerçekleştirebilmektedirler. İtalyan tasarımcı 7 ayrı ihtiyaca cevap veren bu tasarım harikasını sunarken aynı zamanda yalnız yaşamak zorunda kalan engellilerin hayatını kolaylaştırmayı da planlamıştır. Mutfakta yapamayacakları birtakım eylemlere cevap bulabilmek için harekete geçen tasarımcının buluşunda rende, meyve sabitleyip kesme, yumurta soyma, kapalı bir kutuyu açabilmek için sabitleme mekanizması, saklama kabı, kesme tahtası gibi ihtiyaçlara cevap veren bütün fonksiyonlar bir arada toplanmıştır. Tek elini kullanamayan bireyler bu gibi ihtiyaçlarını bu icat sayesinde kolaylıkla karşılayabilmektedirler.

Böyle icatlar engelliler için adeta bir yol gösterici rolünde olup engellilerin hayata tutunmasını kolaylaştırmaktadır. Sizlerde engelli bireylere yardımcı olmak istiyorsanız bu tarz araç gereç icatlarını onlara hediye ederek bir başlangıç yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kelebek Mutfak Modelleri 2018 başlıklı makalemizde Kelebek Mobilya ve Mutfak Dolapları hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

72 queries 0,370