Home / Dekorasyon / Genç Odası Duvar Kağıdı Modelleri

Genç Odası Duvar Kağıdı Modelleri

Her birey, odasının tasarımı ile kişiliğini yansıtır.Özellikle gençler odalarının dizaynına çok önem verirler.Gençler odalarının mobilyasından kullandıkları aksesuarına kadar her detayı önemserler.Bu detaylardan biriside odanın büyük bir çoğunluğunu kaplayan duvarlardır. Bireylerin kişiliğinin ve karakterlerinin şekillendiği kritik dönem olan gençlik zamanında odalarında kullanılan mobilyalar aksesuarlar onları mutlaka etkileyecektir. Mobilyaların, perdelerin ,halıların ve aksesuarların rengi, deseni kadar bir odanın ana öğesi olan duvarların da renk ve desenleri çok önemlidir.Renkler içerdiklieri enerjileriyle insan psikolojisini etkilemektedir.Bazı renkler,iç daraltıcı, rahatsız edici bulunduğu gibi bazı renkler ise insan üzerinde ferahlatıcı,genişlik hissi uyandırmaktadır.Bu özellikleriyle renkler ,aktive edici oldukları kadar çökkünlük edici,yapıcı oldukları kadar da yıkıcı olabilmektedir.
Duvarlar odanın içinde ışığın dağılımını da etkilerler.Bu sebeple gençlerin odalarında duvarlarda doğru renk, uygun desenlerin olduğu duvar kağıtları kullanmak, hem göze hitap etmesi hem de gençlerin sağlıkları açısından çok önemlidir. Canlı renklerle birlikte kullanılan sade tonlardaki renkler de genç odaları için uygun duvar kâğıdı modeli olabilmektedir.
Mavi, siyah,kırmızı ,sarı renk kombinasyonu ile uyumlu üstünde belirli kelimelerin olduğu duvar kağıdı tasarımları modern tarzlar için idealdir. Üzerinde rakamlar ile şekillenmiş duvar kağıtları da gençler için şık sunular oluşturabilir.Bunun yanında ağaç tasarımları ya da harita şekilleri de hoş olabilir. Odanın tamamını duvar kağıdı ile döşemek yerine sadece odanın belirli bir duvarının duvar kağıdı dekorasyonu yapılması hoş olacaktır.

Genç odası dekorasyonlarını eğlenceli konuma sokan yeni model çizgilerle süslenen duvarlar gençlerin zevkli zaman geçireceği odalarının olması ile kendilerini iyi hissetmesini sağlayabilecektir.
Sizlerin fikir sahibi olması için bir araya topladığımız Genç odası duvar kağıdı modellerini galerimizde inceleyip fikir sahibi olabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Modern Ev Dekorasyonunuz İçin Avize Modelleri 2018 başlıklı makalemizde avize çeşitleri, Avize Modelleri ve avizeler hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

79 queries 1,100