Home / Dekorasyon / Güzel ve şirin bir ev dekorasyonu için fikirler
Pictures of En Güzel Ahşap Ev Dekorasyon Güzel ve şirin bir ev dekorasyonu için fikirler
Pictures of En Güzel Ahşap Ev Dekorasyon

Güzel ve şirin bir ev dekorasyonu için fikirler

Güzel ve şirin bir ev dekorasyonu için fikirler

Eğer rahat bir ev hayal ediyorsanız, tavsiyemizi okuyabilirsiniz. Kendi evini seviyor musun? Yenilikçi Olma Zamanı mı? Pahalı yenileme veya tüm mobilyaların değiştirilmesine gerek yoktur. Aslında, her şey çok kolay. Güzel ve şirin bir ev dekorasyonu için makalemizi okuyarak  fikir sahibi olabilirsiniz.

Güzel koku evdeki ilk duygular kokuyla başlar.

Kapıyı açtığınızda evimizde bizi ilk karşılayan kokudur. Evinizi rahatlıkla satmak isterseniz, taze pişmiş kek kokusu satmak daha kolay olacaktır diye düşünülüyor.  Bu kokuların ruh halimizi de etkilediğini biliyor muydunuz? İlang-ylang romantikken, ikiz ağaç stres azaltır, ökaliptüs barış getirir. Mandalin ve portakal kokusu depresyon ilaçlarıdır. Suyu biraz aroma ekleyin ve evde serpin.

Renk

Renk ev dekorunun önemli bir parçasıdır. Avrupa’da gevşeme düzeylerini yeşil renkle açıklıyorlar. Bulunduğunuz yer hakkında huzursuz hissederseniz, dairenizdeki renklere bakın. En fonksiyonel renk beyazdır. Bu renkleri, duvarları yeniden boyamak zorunda kalmadan dekorasyonda kullanabilirsiniz. Aslında, yaşadığımız tüm bölgelerde siyah renk iyi değildir. Mobilyalarda böyle bir siyah rengin kullanılması bile önerilmemektedir. Evin renk paletini  perde, yatak örtüsü, masa örtüsü renkleri ile  bir dereceye kadar değiştirebilirsiniz. Rengin bir diğer önemli özelliği ışıktır. Güzel bir lamba odayı rahat bir mekana dönüştürebilir.

Yeşillikler

Büyük şehirlerdeki koşuşturmalar insanları  yorar. Bazen insanlar şehir hayatından kaçmak isterler. Bunu yapmaya ise  zaman ya da yaşam koşulları izin vermez. Evinizde doğal rahatlık oluşturmak  için yeşillikler, çiçekler, küçük dekorasyon şelalesi, akvaryum vb.. kullanabilirsiniz. Canlı balıklar veya bitkiler için bakım yapacak zamanınız yoksa yapay yeşillikler de kullanabilirsiniz. Mobilya, ekolojik olarak doğal malzemelerden seçilebilir.

Aksesuarlar

Kişisel aksesuarlar, karakterinizi ön plana çıkarabilir. Kullandığınız bazı şeyler evinizin dekoruna uymuyorsa bile pes etmeyin.Komşularınızın hoşuna gitmiyor olsa bile fikir degiştirmeyin.Bazen küçük bir ev büyük bir evden daha rahat olabilir.

Temiz hava

Evdeki tüm çöplerden kurtulun. Kullanmadığınız tüm eşyaları atın. Mobilya olsa bile. Tüm dolapları gözden geçirin. Küçük parçaları yerlerine  düzgün bir şekilde yerleştirin. Kullanmadığınız bazı şeyler ihtiyacı olanlara verebilir. Hava almak için evinizi boşaltın. Eviniz küçükse, kompakt bir mobilyayı seçin. Askı raflarını kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Modern Ev Dekorasyonunuz İçin Avize Modelleri 2018 başlıklı makalemizde avize çeşitleri, Avize Modelleri ve avizeler hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

77 queries 0,844