Home / Dekorasyon / Hayalinizdeki Ev Ofisini Tasarlamak
home ofis modeli

Hayalinizdeki Ev Ofisini Tasarlamak

Günümüzde, ev ofislerinin popülaritesi, uzaktan ve esnek çalışan insanların sayısının artması nedeniyle artmaktadır. Aileleri ile kariyeri arasında denge kurmaya çalışan anneler ve babalar, çoğu zaman bir ev ofisi yaratmaya cesaret eden kişilerdir. Ev tasarımları, hayalinizdeki ev ofisini tasarlarken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şeyi işaret ediyor.

Home ofisinizde çok fazla zaman geçirmeyi planlıyorsanız, daha büyük bir odada onu kurmak akıllıcadır. Ama ya evinizde çok fazla boş alan yoksa? Ofisinizi koridorda veya merdivenlerin altına yerleştirmelisiniz. Belki de diğer odaların gürültüsünden uzağa yerleştirmek akıllıcadır. Bu sorunla karşı karşıya iseniz – ses geçirmez duvar veya kapı takın.

Bazı home ofis mobilyalarına almaya gidecekseniz çalışma alanınızı ölçmek önemlidir. Ofis masanız için doğru büyüklüğü seçmelisiniz. Çok küçük bir küçük masa seçerseniz, çalışmak rahatsız edici olabilir. Ya da çok büyük bir masayı seçmek, diğer ofis malzemeleri için  daha küçük bir alan kalmış  anlamına gelir. Modern mi, geleneksel bir masa mı? Mükemmel masa tipi ve boyutunu seçtiğinizde nereye koyacağınızı belirleyebilirsiniz.

Ev ofisinizde rahat ve destekleyici bir ofis koltuğu olmalıdır. Pek çok kişi bir sandalyenin işlevselliği üzerinde bir stil seçiyor. Bu yanlış çünkü sırtınız daha uzun oturma nedeniyle acı çekebilir. İhtiyaçlarınıza en uygun sandalyeye daha fazla yatırım yapmak önemlidir.

Duvarlarınızı boyamaya gelince karmaşık bir renk paleti kullanmak zorunda değilsiniz. En sevdiğiniz rengi seçerek ruh halinizi rahatlatın ve daha hafif ve yumuşak bir renk tonu kullanın. Ardından duvara birkaç kişisel fotoğraf asın. Motivasyonel  güzel duvar kağıdı,  üretkenliğinizi artırabilir.

Herhangi bir odada doğal aydınlatma esastır. Mümkün olduğu kadar doğal gün ışığına izin verin. Doğal ışığa ulaşamıyorsanız, kaliteli bir masa lambasına yatırım yapın. İyi aydınlatma, evinizin yönüne ve pencere yerleşimine ve boyutuna bağlıdır. Güneşli günler  olduğunda ışık seviyesini kontrol etmek için pencere kaplamalarını kullanabilirsiniz. Zihninizi temizlemek istiyorsanız ofis alanınızda temiz hava bulunması önemlidir. Pencereyi günde en az bir kez açmak her zaman iyi bir fikirdir. Ayrıca, ofisinizde bitkilerin bulunması sakinleştirici ve huzurlu bir duygu getirecektir.

Masanızın doğru boyutunu ve en rahat sandalyeyi seçmek, hangi rengin kullanılacağına karar vermek ve ofisinize nasıl doğal bir ışık almanız gerektiğine karar vermek, hayalinizdeki ev ofisini tasarlamadan önce dikkate alınması gereken önemli şeylerdir.

 

Bir önceki yazımız olan Modern Ev Dekorasyonunuz İçin Avize Modelleri 2018 başlıklı makalemizde avize çeşitleri, Avize Modelleri ve avizeler hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

77 queries 0,863