Home / Dekorasyon / İtalyan Kahveleri Eataly’de Bir Başka Güzel

İtalyan Kahveleri Eataly’de Bir Başka Güzel

1111 İtalyan Kahveleri Eataly’de Bir Başka Güzel

 

Türkiye’de nasıl sabah kahvaltıda, 5 çayında, arkadaşlarla sohbet esnasında çay içiliyorsa, İtalya da o şekilde hatta çok daha fazlasıyla kahve içiliyor. Kısacası, İtalya’da kahve ve İtalya kelimeleri hiçbir şekilde ayrı cümlelerde kullanılamıyor. Dünyaya nam salmış olan İtalyan kahvesi, sadece İtalyanların değil, artık herkesin gözbebeği halinde. İtalyan kahveleri, İtalya’da neredeyse her sokakta karşılaşabileceğiniz bar ve kafe karışımı noktalarda ayakta ya da oturarak tüketildiğinden orada yaşayan insanların elinde her daim bir bardak kahve mümkün. Peki nedir İtalyan kahvelerini bu denli özel kılan şey?

İtalyan kahve çeşitleri, o kadar fazla ki, insanın damak zevkine göre bir lezzet bulamamasına imkan yok. İşte size Eataly İtalyan Restoran menülerinde de bulabileceğiniz İtalyan kahve çeşitleri arasından sadece birkaçı.

Espresso: İtalyan kahveleri arasında en sık tüketilen kahve türü. Hatta İtalyanlar, sipariş verirken ‘espresso’ demek yerine sadece ‘kahve’ demekle yetiniyor. Ufak fincanlarda servis edilen bu sert içimli kahve, kahve severlerin vazgeçemediği bir İtalyan kahvesi.

Cappuccino: Espresso, süt ve kremadan oluşan bu İtalyan kahvesi, epressoyu sert bulanlar ve sütten vazgeçemeyenler için ideal bir seçim.

Caffé  Americano: İtalyan kahveleri arasında yine oldukça yaygın bir tür. Epressoya sıcak su katılarak hazırlanan bu lezzet, espressoya göre daha büyük bardaklarda servis edildiğinden vakti biraz daha çok olanlar için birebir.

Bir önceki yazımız olan IKEA 2018 TV Ünitesi Modelleri başlıklı makalemizde IKEA, ikea 2018 tv üniteleri ve IKEA TV üniteleri çeşitleri hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

73 queries 0,477