Home / Dekorasyon / Kanat sandalye evlere karakter ekler

Kanat sandalye evlere karakter ekler

Kanatlı sandalye, genişletilmiş sırt ve ortalamanın üzerinde kol dayama yeri olan bir sandalye türüdür. Baş ve üst gövdeyi kısmen kapatan kanat benzeri bir özelliği vardır. Bu özellik soğuk günlerde biraz sıcaklık sağlar.

Eski tip filmlerde gördüğümüz bu türden bir sandalyeye aşina olsak da, aslında bu tür sandalyeler çoğu evlerde, özellikle de vintage temasında yapılan iç mekanlarda bulunabilir.

Şöminenin yanında veya antika bir masanın arkasında yer alır. Bu sandalye kesinlikle evlerimize belirli bir karakter katıyor. Ayrıca herhangi bir odada daha farklı bir ortam oluşturur.

Bir kanat sandalye genellikle kadife veya damask malzemeden yapılır; ama bunlar deri ve ipek olarak da gelebilir. Kanat sandalyeler başka bir sandalyede bulunmayan belli bir zarafete sahiptir.  Bu sandalyeler uzun süre dayanabilir olsa da, bazen onu sık sık hareket ettirirsek veya bir sahibinden diğerine ve diğerine aktarılırsa hasar görebilirler.

mavi-kanatlı-sandalye-660x660 Kanat sandalye evlere karakter ekler

Yıpranmış Bir Kanat Sandalyenin Yeniden Canlandırılması

Bu görkemli sandalyeyi atmayı düşünmeden önce, yeniden döşemeyle tekrar yepyeni görünmesini sağlamak için doğru çözümü bulabilirsiniz. Kanat sandalyeler  salonun güncel görüntüsüne mükemmel bir şekilde uyacak şekilde  özel bir tasarımla yeniden döşemeyle  salonunuzda yeniden yer verebilirsiniz.

İnternette, bu tür bir sandalyeyi yeniden döşemenize yardımcı olacak eğitim materyalleri var.Ancak sandalyeyi yeniden döşemenin aksine, sandalyeye slipcovers koymak hem daha kolay ve hemde daha rahattır. Bu tür bir sandalye için hazır örtüler var ya da özel olarak döşemecilerde diktirebilirsiniz.

modern-kanatlı-sandalye Kanat sandalye evlere karakter ekler

Bir sandalye örtüsü  sandalyenin görünümünü korumaya ve özellikle evin etrafında oynayan küçük çocuklarımız varsa zarar görmesini engellemeye yardımcı olabilir.

Kanatlı sandalye almadıysak ancak uygun bir maliyete sahip olmak istersek, bu tür bir sandalyenin tedarikçileri ve satıcıları için interneti kontrol etmeyi denemelisiniz. Bu sandalyeyi evimizin tasarımına nasıl dahil edeceğimize dair ipuçlarını  tedarikçilerden alabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Modern Ev Dekorasyonunuz İçin Avize Modelleri 2018 başlıklı makalemizde avize çeşitleri, Avize Modelleri ve avizeler hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

78 queries 1,350