Home / Dekorasyon / kanepe alırken nelere dikkat etmeliyiz
Beautiful Daha detaylı kanepe alırken nelere dikkat etmeliyiz
Beautiful Daha detaylı kanepe alırken nelere dikkat etmeliyiz

kanepe alırken nelere dikkat etmeliyiz

Bir kanepe almak büyük bir yatırım, ancak akıllıca yapılması gerekir. Aksi takdirde, kalitesiz mobilyalara binlerce lira harcama riski taşırsınız. En iyi kanepeler için alışveriş yaparken, aşağıdaki ipuçlarını göz önünde bulundurun ve uygulayın.

Her zaman bir kanepenin ne kadar sağlam olduğunu test etmelisiniz. Kaliteli kanepeler sağlam ve ağır görünür ve hissedilir. Kanalları denetlerken, üzerlerine oturup, nasıl hissettiğini kontrol edebilirsin. Ayrıca, yeterince sağlam olup olmadığını ve eklemler ile ilgili herhangi bir problem olmadığını görmek için biraz kaldırmayı deneyin. Koltuk salınırsa veya hafif hissederse, başka bir kanepe aramak iyi bir fikirdir.

Fırınlanmış ahşaptan yapılmış sağlam bir çerçeveye sahip kanepeleri arayın. Meşe, kızılağaç,  akçaağaç veya yüksek kaliteli sert ahşap kontrplak  yapılmış çerçeveler tipik olarak çok sağlamdır.

Yoğun poliüretan köpük çekirdeği olan kanepeler yüksek kalitedir. Bu kanepeler daha uzun ömürlü olacaktır.Seçenekleri araştırmak için biraz zaman harcamanız gerekir.

Kanepeyi kaldırdığımızda ne dediğimizi hatırlıyor musun? Çerçevelerin bütünlüğünü ve sağlamlığını kontrol etmek son derece önemlidir. Ancak aynı zamanda eklem tipleri size mobilyaların kalitesi hakkında daha fazla bilgi verecektir. Yüksek dereceli kanepelerde, çift dübelli ve hem yapıştırılmış hem de vidalanan köşe blokları olan derzler bulunur. Ayrıca, çerçevelerin bir parçası olan bacakları vardır, sadece bağlı değildir. Bu küçük ayrıntılara dikkat edin.

Bir kanepeyi seçmenin önemli bir yönü doğru stili, şekli ve boyutu belirlemektir. Odanızı analiz ettikten ve optimum yükseklik, uzunluk ve derinlik belirledikten sonra daima bir kanepe seçin. Koltuğunuzda uyuyacağınızı düşünüyorsanız (veya eşiniz size bunu söylerse), kollar arasındaki mesafeyi daima ölçmelisiniz.

Toplam uzunluk iyi görünebilir, ancak kolların uzunluğu gibi belirli boyutları dikkate almanız gerekir.

Kanepeye kaç kişinin oturmasını istediğinizi düşünün. Ardından, aynı sayıda yastıklı mobilya satın alın. İki kişiden fazla kişi için, tezgah yastığı da denilen uzun bir yastıklı bir kanepe satın alın.

 

Bir önceki yazımız olan Modern Ev Dekorasyonunuz İçin Avize Modelleri 2018 başlıklı makalemizde avize çeşitleri, Avize Modelleri ve avizeler hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

77 queries 0,459