Home / Örgü / Kolay Eldiven Yapımı

Kolay Eldiven Yapımı

Kolay Eldiven Yapımı

Kış günlerinin vazgeçilmez giyimlerinden birisi olan eldivenler, kışın soğuk havalarda ellerimizi korumak için tercih edilen giyimlerden birisidir. Bu makalemizde ellerinizi sıcacık tutacak olan ve aynı zamanda yapımı çok kolay olan kolay eldiven yapımı olarak örnekte gördüğümüz eldiven modelinden bahsedeceğiz. Yapımı çok basit olan bu modelimiz oldukça kullanışlı bir eldiven modeli olarak karşımıza çıkmakta.

Eldivenimiz için gerekli olan malzemeler istediğiniz marka ip ve şiş. İstediğiniz ipi alarak eldivenimizi örebilirsiniz. Artan iplerinizi değerlendirmek için bu modelimizi kullanabilirsiniz. Diğer örgülerinizden arta kalan ipleriniz varsa ipleri değerlendirmek için eldiven örebilirsiniz. Yapımı kolay, kullanışlı ve pratik olan eldivenimizin nasıl yapıldığı ile ilgili altta size açıklama yapmaya çalışacağız.

Eldivenimizin Yapılışı

Yapımı oldukça basit olan kolay eldivenimizin yapılışı ile ilgili olarak belirttiğimiz gibi öncesinde ipimizi ve şişlerimizi tedarik edelim. İstediğiniz renklerde ip kullanabilirsiniz. Tamamen sizin tercihinize bağlı ip seçimi. Zevkinize göre ip seçimi yaptıktan sonra 40 ilmek atarak örgümüze başlıyoruz. İlmek sayısını kendi elinize göre arttırıp eksiltebilirsiniz. İlmekleri attıktan sonra bir düz bir haraşo olarak eldivenimizi örmeye başlıyoruz. Elimize göre ölçerek istediğimiz uzunluğa erişinceye kadar eldivenimizi örmeye devam ediyoruz. İstediğimiz uzunlukta olunca eldivenimizi kesiyoruz. Bitince dikerken baş parmağımızı sokacak kadar yer bıraktıktan sonra dikme işlemine devam ediyoruz. Eldivenimizi diktikten sonra eldivenimizi kullanmaya başlayabiliriz.

Eldivenimiz Hazır

Basit örme tekniği ile hazırlanan kolay eldiven modelimiz giymek üzere hazırdır. Eldivenimizi ördükten sonra eldivenimiz giyilmek üzere kullanıma hazırdır. Soğuk kış günlerinde ellerimizin üşümemesi için kendi elimizle ördüğümüz eldivenimizi giyebiliriz. Bu modelden kendimiz dışında eşimize, çocuklarımıza ve sevdiklerimize de örerek onların da kış günlerinde ellerinin üşümemesi ve sıcacık olması için eldivenimizi örebiliriz. Yapımı pratik olan ve evde kalan artan ipleri değerlendirmenin en iyi yolu olarak eldivenimizi örebiliriz. İstediğimiz renklerde, istediğimiz kişilere bu modelden örerek onlara da kış aylarında verilebilecek en güzel hediyelerden birisi olarak el emeği, göz nuru eldiven hediye edebiliriz. Kolay eldiven modelimiz için siz de hemen eldivenimize örerek kışa hazırlık yapabilirsiniz.

 Kolay-Eldiven-Yapımı Kolay Eldiven Yapımı

Farklı bayan örgü eldiven modelleri için  galerimizi inceleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Örgü Bardak Altlığı Yapımı başlıklı makalemizde örgü bardak altlığı ve örgü bardak altlığı modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

77 queries 17,878