Home / Örgü / Kolay Poşetlik Örme

Kolay Poşetlik Örme

Kolay Poşetlik Örme

Canı sıkılıp vaktini değerlendirmek isteyenler için bu yazımızda kolay poşetlik örme olarak poşetlik yapımından bahsedeceğiz. Hem basit hem de evde işinize yarar bir örgü olarak bu modeli siz de yapabilirsiniz. Örneğimiz için gerekli olan malzemeler 3.5 ya da 4 numara şiş, sakallı ip ve normal istediğiniz marka ip. Malzemelerinizi tedarik ettikten sonra modelimiz örmeye başlayabilirsiniz. İp rengi için istediğiniz renk iplerden alarak sevdiğiniz renklerde poşetliğinizi örebilirsiniz. Yine evde kalan artan ipleri değerlendirmek için güzel bir örgü tekniği olarak bu model sizler için güzel bir örgü modeli olacaktır. Mutfağınıza uyumlu olacak renkler seçerek malzemelerinizi tedarik ettikten sonra poşetliğinizi örmeye başlayabilirsiniz.

Poşetlik Örgüsünün Yapılışı

Mutfaklarımızda poşetleri koymak için yapabileceğiniz poşetlik örgüsünün yapılışı için öncelikle normal ipimizle 100 ilmek attıktan sonra 3 sıra haraşo örüyoruz. Sonra ipimizi geçireceğimiz delikler örüyoruz. Üst sıraya geçince 4 sıra sakallı iple haraşo sonrasında 3 sıra normal ipimizle 3 sıra haraşo örüyoruz. Bu şekilde 7 sekiz sıra örüyoruz. En üstte normal iple belli uzunlukta haraşo örüyoruz. Burası örgümüzün lastik kısmı olmaktadır. Yine delikler örüp ipimiz için yer yapıyoruz. Sakallı ipten üç sıra örüp örgümüzü tamamlıyoruz. Ördüğümüz poşetliğimizi yanlardan dikerek poşetliğimizi tamamlıyoruz. Bu şekilde mutfağımızda kullanmak üzere çok şirin ve güzel bir poşetlik örmüş oluyoruz.

Poşetliğimizi Kullanabiliriz

Sakallı ip ve normal iple yapmış olduğumuz poşetlik modeli olarak ördüğümüz poşetliğimiz kullanıma hazır. Poşetliğimizi istediğimiz zaman mutfağımızda kullanmaya başlayabiliriz. Mutfağımızda görsellik olarak  poşetliğimiz hem mutfağımızın havasını değiştirecek hem de poşetlerimizi koyabileceğimiz güzel bir poşetliğimiz olacak. Poşetliğinizi kendiniz için örebileceğiniz gibi isterseniz sevdiklerinize hediye etmek üzere de örebilirsiniz. Gittiğiniz yerlere hediye olarak götürebileceğiniz çok güzel bir model olarak bu poşetliğimizi örebilirsiniz. El emeği göz nuru poşetliğimizi isterseniz renk renk te örerek poşetliğimize ayrı bir hava katabilirsiniz. Mutfakta biriken poşetlerimiz için çok güzel bir yer olarak poşetlik yapımına hemen siz de iplerinizi aldıktan sonra başlayabilirsiniz. Mutfağına renk katma isteyenler için bu model tam size göre.Kolay-Poşetlik-Örme Kolay Poşetlik Örme

Farklı modellerde örme poşetlik modelleri için galeriye bakabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Örgü Bardak Altlığı Yapımı başlıklı makalemizde örgü bardak altlığı ve örgü bardak altlığı modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

77 queries 2,102