Home / Örgü / Kolay Şal Modeli

Kolay Şal Modeli

Kolay Şal Modeli
Bu yazımızda sizlere yapımı kolay ve pratik olan kolay şal yapımı anlatmaya çalışacağız. Yapılması çok kolay hem de şık duran bir şal modeli örneğini sizlere anlatmaya çalışacağız. Şalımız içi öncelikle gerekli malzemeleri tedarik etmemiz gerekiyor. Şal için gerekli olan malzemeler içinde 200-300 gr kadar istediğiniz renkte makine yünü, üzerindeki çiçekleri yapmak için 100 gr kadar makine yünü ve 3 numara yün tığı gereklidir. Modelde siyah ve mor renklerden yararlanılmış Bu renklerden alabileceğiniz gibi kendi istediğiniz renklerde de isterseniz alabilirsiniz. Kendi zevkinize uygun olacak şekilde istediğiniz renkte uyumlu iki renk seçerek şalınızı örmeye başlayabilirsiniz.

bandicam-2017-08-19-18-43-54-177-660x399 Kolay Şal Modeli

Şalın Yapılışı
Üzerimize almak için şık ve kolay şal örneğimizin yapılışı hakkında bilgi vermek gerekirse şala başlamak için öncelikle şalımızın büyüklüğünü belirlememiz gerekiyor. Ne kadar büyüklükte istiyorsak o büyüklükte zincir çekerek şalımıza başlıyoruz. 15 zincir ile fileleri örmeye başlayalım. Bu şekilde örnekteki gibi şalımızı örerek tamamlıyoruz. Saçaklarını iki rengin karışımından resimde görüldüğü gibi yapıyoruz. Son olarak modelde görüldüğü gibi güllerimiz yapmaya başlıyoruz. Güller için 10 zincir çekip ortasına resimdeki gibi önce 4 adet çiçek yapıyoruz. 5 zincir çekip eşit aralıklarla arkalarına 5 adet zincir yapıyoruz. İçlerini yine resimdeki gibi doldurup 5 adet çiçek yapıyoruz. Bu şekilde güllerimizi ördükten sonra modeldeki gibi güllerimizi şalımıza dikiyoruz.
Şalımız Hazır
İstediğimiz yerde kullanmak üzere pratik ve kolay şal modelimiz hazır. İstediğiniz yere giderken istediğiniz zaman şalınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Soğuk kış günlerinde üzerinize atarak ısınmak için, evinizde kitap okuma köşenizde üzerinizi sıcacık eden şalınız ile keyif yapmak için, dışarı çıkarken istediğiniz yerde şalınızı zevkle kullanabilirsiniz. Yapımı kolay ve pratik olan şalınızı yapmaya hemen başlayabilirsiniz. Siz de farklı renk kombinleri ile istediğiniz renklerde şalınız örmeye başlayabilirsiniz. Şalınızı örmek ve yardım almak için modeli dikkatli incelemeniz yeterlidir. Örneği dikkatli bir şekilde incelerseniz kolaylık bu şal modelini yapmaya başlayacaksınız. Kısa zamanda hem şık hem de kullanışlı bir şal modeli yapmak isteyenler için bu model tam size göre. İyi Günlerde kullanın.

Bir önceki yazımız olan Tığ İle Kolay Atkı ve Bere Yapımı başlıklı makalemizde Bere Yapımı ve tığ ile kolay atkı ve bere yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

71 queries 0,701