Home / Tekstil / Kruvaze Perde Nasıl Yıkanır

Kruvaze Perde Nasıl Yıkanır

Kruvaze perde odalara çok güzel bir atmosfer verir. Peki kuruvaze perde nasıl yıkandığını merak ettiniz mi?

Kruvaze Perde Nasıl Yıkanır

Son senelerde en çok tercih edilen tül perde modelleri arasında yer alan kruvaze perdeler evlerinizde özellikle salon ve oturma odalarınızdaki koltuk takımlarınızla tam bir bütünlük arz etmektedir.

Yeni evlenenler ya da moda takipçileri arasında yer alıyorsanız bu tül perde seçimlerinde bulunmak sizlerin olmazsa olmazlarınız arasında yer alacaktır. En çok Fransız dantellerden yararlanılarak yapılan bu perde modelleri istediğiniz odada kullanabileceğiniz şıklıkta tasarlanmış perde modelleri olarak bilinmektedir. Kruvaze perdeler sağdan ve soldan çekilerek büzgülü görünüm kazandırılarak mekanizmaya bağlı olarak açılıp kapanabilme özelliğine sahip perdeler olarak bilinmektedir. Bu perdelerin nasıl yıkanacağı konusunda yeterli bilgiye sahip olmanız uzun süreli kullanımlarınız açısından ihtiyaç duyulan bir durum olarak bilinmektedir. Bu perdeleri yıkarken öncelikle mekanizmadan ayırmak gerekmektedir. Perdenin arka tarafından geçirilen ipler mekanizmaya bağlıdır. Öncelikle bu iplerin çözülerek mekanizmadan ayrılması gerekmektedir. Ardından boncuk ve pul işlemesi varsa içine katlanarak yıkama işlemi için makineye atıp tülleri yıkama modunda yıkamanız gerekmektedir.

Yıkama işleminin ardından ise aynı şekilde bantlı yapısını astıktan sonra arkadaki halkalardan ipleri geçirerek mekanizmaya bağlama işlemi gerçekleştirilir. Tüllü yapısı da düzeltildikten sonra mekanizma ile yanlara açılan perde kullanıma hazırdır.

2017  tül perde ve perde modelleri için TIKLAYINIZ

Kruvaze-Perde-Yıkama Kruvaze Perde Nasıl Yıkanır

Bir önceki yazımız olan Pop Art Kırlent Modelleri başlıklı makalemizde Aksesuar Modelleri ve Pop Art Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

68 queries 0,346