Home / Dekorasyon / Küçük misafir odaları için dekorasyon
Chic Küçük oturma odaları için dekorasyon Küçük misafir odaları için dekorasyon
Chic Küçük oturma odaları için dekorasyon Küçük misafir odaları için dekorasyon

Küçük misafir odaları için dekorasyon

Büyük ailelerin ve büyük evlerin sayısı her geçen gün azalmaktadır. Küçük aileler ise gün geçtikçe artmaktadır . Bu durum evler üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Artık daha küçük ve temizlenmesi kolay olan evler tercih edilmektedir. Gayrimenkul fiyatlarındaki büyük  artışlarda   bizi bu duruma götüren nedenlerden biri olabilir. Belki çoğumuzun evlerinde küçük misafir odaları bulunmakta.Bu nedenlerle günümüzde küçük misafir odası dekorasyonu önem kazanmıştır.

Küçük evleri dekore etmek  ve göze hoş gelen alanlar oluşturmak ise büyük geniş odaları dekore etmeye göre  daha zordur. Bu yazımızda küçük misafir odaları için dekorasyon fikirlerini bulacaksınız.Bu sayede küçük misafir odanızı nasıl daha geniş,daha kullanışlı ve ferah olabileceği konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

Küçük bir misafir odası dekore etmek  için iyi bir yol, birkaç şey üzerinde odaklanmaktır. İlk olarak mobilya boyutunu ve  sayısını belirlemelisiniz. Küçük salonun vazgeçilmez mobilyalarıyla başlayalım. Köşe koltuk takımları alandan yer kazanmak için dahiyane bir dizayn fikridir.Küçük misafir odanız için koltuk tercih ederken  çok amaçlı özelliklere sahip koltuklar arasından  tercihte bulunun.

Odanıza tüm mobilyaları almaya  çalışmayın. Bazı insanlar bütün mobilya setini zaten küçük olan  odaya sığdırmaya çalışır.Oysa misafir odasına konulması gereken başka mobilyalarının  olduğunu düşünmezler. Bununla birlikte  mobilya sayısını azalttığınızda daha aydınlık bir ev olacağınızı bilmeniz gerekir.

İkinci önemli olan ise misafir odası dekorasyonunda kullanacağınız  renklerdir. Daha canlı ve daha koyu renkler ön plana çıkmaktadır. Duvarlarda ve perdelerde koyu renkler kullanırsanız, odanızın daha küçük ve daha dar görünmesine sebep olacaktır. Duvarlarınızda ve perdelerinizde  soluk ve açık renkler kullanın. Odanın ortasında canlı renkler kullanmaya başlayabilirsiniz. Dolayısıyla odanın derinliğini artırabilirsiniz ve odanız daha da geniş ve daha ferah görünebilir.

Bir önceki yazımız olan Modern Ev Dekorasyonunuz İçin Avize Modelleri 2018 başlıklı makalemizde avize çeşitleri, Avize Modelleri ve avizeler hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

77 queries 0,439