web
analytics
Lila Rengi Duvar Boyası - Kolay Dekor

Lila Rengi Duvar Boyası

Paylaş
 

Açık mor tonlarından biri olan lila rengi duvar boyası odaların dekorasyonuna da canlılık katan renkler arasında yer almaktadır.

Lila Rengi Duvar Boyası Dekorasyonu

Ev dekorasyonu söz konusu olduğunda duvar boyalarının ev dekorasyonu için çok büyük bir etkiye sahip olduklarını görebilmemiz mümkündür. Bu yüzden ev dekorasyonu için mobilya kararlarınızı verirken duvar boyanızın rengini göz önünde bulundurmanız gerekir. Lila Rengi Duvar Boyası kullanırken tercih edeceğiniz mobilyalar uyumlu olmadığında yeni mobilyalara ihtiyaç duymanız ya da evinizi tekrar boyamak zorunda kalmanız söz konusu olabileceğinden bu hususa özellikle dikkat etmeniz çok önemlidir.

Duvar rengi evde dekorasyon uygulamalarının her birini yönlendirmenize yol açtığından dolayı dekore etme işlemleri için öncelikle duvar renginize karar vermeniz gerekmektedir. Genellikle yatak odaları ve kız çocuk odaları için çok doğru bir tercih olan lila rengi duvar boyası hemen her mobilya ile de uyumlu olarak kullanılabiliyor. Daha çık tonlardan daha pastel tonlara kadar pek çok farklı duvar boyası tonunu kullanmanıza olanak vermesi bakımından da lila çok avantajlı bir renktir.

Zıt renklerle kullanarak uyum yakalamanız mümkün olduğu gibi aynı rengin farklı tonlarındaki mobilyaları kullanarak da dilediğiniz gibi bir şıklık yaratabilmeniz mümkün olacaktır. Bu yüzden özellikle açık renk tonlarının huzur verdiği lila rengini evinizin her alanında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Salonlarınızdan, mutfağınıza kadar her alanda lilanın farklı tonlarını uygulayabilir ve odalar arasında bir uyum da oluşturablirsiniz.

Lila rengi duvar boyası göze çok güzel bir şekilde hitap edebilmesi bakımından insanların ilgisini çekebilmektedir. Bu yüzden seçimlerinizi yaparken size en çok hitap eden renkleri tercih edebilirsiniz. Eğer evinizi yeniden dekore ermek istiyorsanız da farklı tonlarının bulunması sayesinde hazırda olan mobilyalarınız için de en uyumlu renk tonlarını bulabilmeniz mümkündür. Bu bakımdan lilanın pek çok duvar boyası rengine göre daha avantajlı olduğunu söyleyebilmemiz mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Fuşya Rengi İle Ev Dekorasyonu başlıklı makalemizde Duvar Renkleri ve Ev Dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:
Duvar Renkleri
 • Site Yorum

7 adet yorum var.

 1. örgü pazarı dedi ki:

  Odamdaki renk uyumu;; Dolabım lila halım mor yatağım mavi sandalye kırmızı sehpa siyah perde meyveli duvar rengi pembe bu uyuma hastayım <31

 2. tanju surmeli dedi ki:

  Bebek odasının duvar rengi için bebeklerde sakinleştirici etkisi nedeniyle pembe, lila, mavi, yeşil gibi renklerin…

 3. Gülşah Yılmaz dedi ki:

  Ve 2.5 yıldır dikkatimi çekmeyen şey dikkatimi çekti ; Odamın duvar rengi Lila mış lan 😀 😀 !!!1

 4. İrem Özdoğan dedi ki:

  Evim Şahane’de lila rengi duvar boyasını göre göre midem bulandı. Zaten lila rengini sevmiyorum iyice nefret ettirdiler.

 5. Gizem dedi ki:

  lila rengi mobilya takımına ne renk duvar gideer ki kararsız kaldım :/

 6. gyu dedi ki:

  Odamın rengi lila olucak sonunda karar verebildim. Hay ne zor işmiş bunlar. Şekilli duvar kağıtları işine yakında hallolur heralde.

 7. #SleppingZzZ.. dedi ki:

  bir evin duvar rengi lila olur mu, yeşil olur mu yapmayın etmeyin sonra depresyona giriyorsunuz ama..

Bir yorum bırak