Home / Dekorasyon / Mor Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Mor Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Yemek odası için klasik olan renklerden sıkıldıysanız mor gibi farklı renkleri tercih edebilirsiniz. Bu renk yemek odalarında enerjinin hızla yayılmasını sağlar. Yemek odanız genişse sandalyelerden aksesuarlara kadar mor rengini tercih edebilirsiniz. Fakat bulunduğunuz alan küçükse mor renginin baskın özelliğini geriye atan renk tonları kullanılmalıdır.

Mor rengini deri sandalyelerde de tercih edebilirsiniz. Eğer ortam klasik şekilde dekore edildiyse kadife mor kumaşlardan oluşan yemek masası sandalyeleri kullanılanılabilir. Mor temek odası dekorasyonlarında masa örtüsünün içinde yer alan dantel öğeler ortama daha zarif bir hava kazandırır. Modern ve mor renkte bir yemek odası tasarımı düşünüyorsanız masa örtüsünde keten üzeri işlemeler tercih edebilirsiniz.

Yemek odasında seçilecek olan aydınlatmalar masanın üstüne gelecek biçimde seçilmelidir. Klasik yemek odasında bu aydınlatmalar sarkıt olarak kullanılmalıdır. Modern yemek odalarında ise tavan kısmına bitişik olan aydınlatmalar tercih edilmelidir. Yemek odası büyük boyutlardaysa ana aydınlatmalar dışında tavan aydınlatması da kullanılmalıdır.

Yemek odası oldukça küçükse halı kullanmak yersizdir. Masanın alt kısmında ufak kilom kullanılabilir. Kilim rengi mor rengine zıt krem veya pudra seçilmelidir.

Mor renk herkese koyu bir renk gibi gelse de morun açık ve koyu renk tonları kontrast yapmak için kullanılabilir. Bu kontrast renkleri aksesuarlarda da kullanabilirsiniz.

Mor rengin kombinlenebildiği renklerden en iyisi fıstık yeşilidir. Mor bir halı beyaz bir masa ve fıstık yeşili sandalyeler mor yemek odası dekorasyonuyla oldukça uyumludur. Dolap rengi olarak bu dekorasyon takımında beyaz dolaplardan faydalanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Modern Ev Dekorasyonunuz İçin Avize Modelleri 2018 başlıklı makalemizde avize çeşitleri, Avize Modelleri ve avizeler hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

77 queries 0,871