Home / Dekorasyon / MUTFAK MASASI SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

MUTFAK MASASI SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Büyük mutfaklara sahip evlerde, mutfak masası temel ihtiyaçlardan biridir. Çok amaçlı bir mutfak masası ev hanımlarının adeta eli koludur. Bir mutfak masası, en çok kullanılan mobilyalardan biridir. Bu nedenle, mutfak masasının seçimi çok büyük önem taşır.
Mutfak masa modelleri seçerken dikkat edilmesi gereken ilk şey kullanışlı olmalıdır. Boyut ve genişliği, ailenin ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli olup olmayacağına bakın. Temizlik açısından pratik olmalı. Yüzey kolayca aşınmayan temizlenebilir bir malzemeden yapılmalıdır. Ayrıca, konuklarınızı ağırlarken masanın genişletip genişletemiyeceğine bakmaya da dikkat edin. Çocuk sahibi bir aileyseniz, çocuklarınızın masaya ulaşıp ulaşamayacaklarını da değerlendirmelisiniz. Eğer çocuklarınız daha bebek yaştaysa, masanızın eğer bir kaza ile çarparsa ona zarar verecek sivri kenarları olmamasına da özen gösterin. Ayrıca bebekleriniz için masanızın sandalyelerinde bebek oturağını koymak için uygun yer olmasına da bakmanız gerekir. Rahat sandalyeler , estetik masalar mutfağınız da sıcak sohbetler ve kısa kahve molaları için son derece konforlu tasarımlar olarak hayranlık uyandırıyor . Cam mutfak masaları modern ve estetik görünümleri ile mutfağınız da hoş bir hava yaratsa da oldukça dikkat gerektiren cam yüzeyleri çizilmelere karşı bazı önlemler almanızı gerektirecektir . Çok büyük ve hantal bir masa yerine daha esnek bir model tercih etmeniz önerilir. Özellikle sandalyeler bu konuda büyük önem taşır. Sandalyeleriniz çok iri olmamalı, çok yer kaplamamalıdır. Bu günlerde mutfak masalarında genellikle cam malzeme tercih edilse de dayanıklılık ve şıklık bakımından ahşap masa takımları hala daha öndedir. Mutfak masası modelleri çok çeşitli tasarımlarla karşımıza çıkarken son zamanlarda dekoratif banklı olan modeller farklı desen ve tarzıyla rağbet görmektedir. Bu modeller mutfakta alan tasarrufu sağlayan modeldir. Sizler için Yeni Sezonun En Güzel Mutfak Masalarını seçerek galerimiz de derledik inceleyebilirsiniz .

Bir önceki yazımız olan Modern Ev Dekorasyonunuz İçin Avize Modelleri 2018 başlıklı makalemizde avize çeşitleri, Avize Modelleri ve avizeler hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

72 queries 0,768