Home / Dekorasyon / Mutfak perdesi seçerken dikkat etmeniz gerekenler
Modern Mutfak perdesi seçerken dikkat etmeniz mutfak perdesi seçerken dikkat etmeniz gerekenler
Modern Mutfak perdesi seçerken dikkat etmeniz mutfak perdesi seçerken dikkat etmeniz gerekenler

Mutfak perdesi seçerken dikkat etmeniz gerekenler

Bir mutfak perdesi seçerken dikkat etmeniz gerekenler

Mutfaklar her evin merkezi olması nedeniyle iç mekan büyük önem taşıyor. Perde seçimi mutfak dekorasyonunu  tamamlayan önemli bir faktördür. Mutfak aydınlatması ve havalandırması genellikle perdenin boyutuna ve rengine bağlıdır.

Her şeyden önce, perdenin kumaşına dikkat etmeliyiz. Kumaşın kir ,toz ve renk solmasına  karşı dayanıklılığı, perdenin uzun süre kullanıla birliğini gösterir.

Son zamanlarda perdelerin üretim aşamasında ham maddelerine özel bir solüsyon eklenerek  renklerin solması engellenir. Ayrıca  toz ve kire karşı dayanıklıdırlar.

Perde için kumaş olarak ideal olan, az miktarda sentetikler içeren bir tuvaltir. Keten temizlenmesi, kolay takılması basit olmalarına rağmen çok asildir. Viskon ve polyester perdeler de iyi bir seçenektir.

Perdenin rengi söz konusu olduğunda, mutfak mobilyalarının rengine uygun bir renk seçebilirsiniz.Perde, mutfağın görünümünü değiştirebilecek kadar mutfağın önemli bir parçasıdır. Daha iddialı bir perde rengi seçmek isterseniz, perdeyi iç mekan için uygun hale getirmeye çalışın.

Perdenin açık tonları küçük mutfağı görsel olarak daha büyük gösterir. Mutfağı daha güzel  göstermenin bir başka yolu, duvar rengine  uygun bir perde  rengi seçmektir. Tek tonlu veya büyük süslemeli perdeler mutfağa çarpıcı bir görünüm kazandırır. Örnekler arasında şunlar sayılabilir: Büyük çizgili ve gül perdeleri.

Mutfağınız çok büyük değilse, karanlık perdelerden kaçının. Bu tür perdeler mutfağınızı olduğundan daha küçük bir boyutta gösterir. Buna ek olarak, koyu renk perdeler güneşe maruz kaldığında hızla soluyor.

Perdenin sadeliği mutfağın özelliklerine bağlı. Mutfak güneye bakarsa, günün belirli saatlerinde mutfağınızı güneşten kesinlikle korumalısınız.

Sizde mutfağınıza perde almayı düşünüyorsanız,sizler için bir araya getirdiğimiz mutfak perde modellerini galerimizden inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Modern Ev Dekorasyonunuz İçin Avize Modelleri 2018 başlıklı makalemizde avize çeşitleri, Avize Modelleri ve avizeler hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

77 queries 0,749