Home / Dekorasyon / Oturma Odanızın Dekorasyonu Kişiliğinizi Yansıtıyor mu
gri renk oturma odası dekorasyonu

Oturma Odanızın Dekorasyonu Kişiliğinizi Yansıtıyor mu

Oturma odası tasarlamak ve dekore etmek birçoğumuz için klasik bir deneyimdir. Evimizde, görenlerin ilk izlenimini belirleyecek kişisel bir alan oluştururuz. Bu da, ilk kez ziyaret edenlerin zihninde kalacak imajımızı ve yaşam tarzımızı yansıtır. Evinizin iç mekanlarının görsel kalitesi dağınıklık içinde ise, bu derhal kötü bir etki oluşturabilir.

Ne yazık ki çok az insan iç tasarımın bir süreç olduğunu anlıyor. Normalde, insanların yaptığı şey, bir dizi iç tasarım dergisini satın almak ve diğer tasarımcıların müşterileri için neler yaptıklarını kopyalamaya çalışmak. Profesyonel tasarımcılar tarafından yapılan çalışmalara bakarak güzel fikirler alabilirsiniz ancak cevaplanmamış önemli bir soru var.

Oturma odanızın iç tasarımı kişiliğinizi yansıtıyor mu?

Tasarlanan veya sadece olduğu gibi kalan her iç mekan, kişiliğinizin bir şekilde yansımasıdır. Filmlerde, iç tasarım dergilerinde veya televizyon şovlarında gördüğünüz güzel tasarımlardan ilham alır ve bunları kopyalamaya çalışırsanız, birkaç gün sonra sizin kişiliğiniz hakkındaki gerçeği yansıtmayan bir odaya sahip olursunuz.

Demek istediğim, resimlerde güzel görünen şey sizin için gerçekte rahat olmayabilir. Konfor tanımınız, başkalarının rahat alanlara bakış açısıyla asla eşleşemez. Bu nedenle, bir başkasının tasarımından kopyalamayı düşünmeden önce, kendi ihtiyaçlarınızı ve rahatınızı sağlayan etkenleri kontrol ettiğinizden emin olun.

Örneğin, bir kişi güzel avizeli bir oturma odasının fotoğrafına bakar ve aydınlatma armatürleri satan bir web sitesinden benzer bir ürün alır. Bu arada oldukça fazla para harcar ama evet, artık oturma odası eskisinden daha güzel görünüyordur. Ancak bunu kullandıktan birkaç gün sonra, çok fazla elektrik tükettiğini fark eder veya oturma odasında gereksiz aydınlanmaya neden olan çok fazla ışık olduğunu görür.

Öncelikle konfor standartlarınızı tanımalı ve daha sonra sadece paradan tasarruf etmenizi sağlayan değil aynı zamanda aileniz ve arkadaşlarınızla gününüzün keyfini çıkarabileceğiniz ve rahatlayabileceğiniz alanlar meydana getirmelisiniz.

Oturma odası iç dekorasyonunda zor kazanılan paranızı harcadığınız nokta sizi mutsuz kılmamalı değil mi?

 

Bir önceki yazımız olan Modern Ev Dekorasyonunuz İçin Avize Modelleri 2018 başlıklı makalemizde avize çeşitleri, Avize Modelleri ve avizeler hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

77 queries 1,441