Home / Dekorasyon / Oturma Odasında Bir Kanepe Seçimi Üzerine İpuçları
Stunning loda oturma Oturma Odasında Bir Kanepe Seçimi Üzerine İpuçları
Stunning loda oturma Oturma Odasında Bir Kanepe Seçimi Üzerine İpuçları

Oturma Odasında Bir Kanepe Seçimi Üzerine İpuçları

Bir kanepe satın almak büyük yatırımdır ve doğru mobilyaları seçmek için zaman ayırmanız gerekir. Zarif  kanepeler binlerce liraya mal olabilir. Kimse, küçük bir servet yatırdıktan sonra,  pişmanlığı yaşamak istemez. Salonunuz için nasıl bir kanepe seçileceğine dair yazımızdaki ipuçlarını kontrol edin.

Yapmanız gereken ilk şey kanepenin boyutunu ve şeklini belirlemektir. Bu, bir sonraki kararları etkileyecektir. Yeni mobilyaların diğer oturma odası nesneleri ile nasıl entegre olacağını bulmanız gerekecek. Odanıza diğer kanepeler veya sandalyeler eklemek isteyip istemediğinize karar verin. Birçok kişi küçük bir sehpa eklemeyi sever. Bu sizin tercihinize göre basit veya L-şeklinde bir kanepe seçin. Ancak kanepenin oturma odasının odak noktası olmasını isterseniz, yuvarlak şekilli bir model seçin. Bunlar daha büyüktür ve daha fazla oturma sağlarlar.

L şeklindeki bir kanepenin geniş bir alanı kaplamak ve farklı işlevler içeren yüzeyler arasında sınırlar sağlamak için ideal olduğunu unutmayın. Oturma odasını yemek odasından ayırmak için L şeklinde bir model kullanabilirsiniz.

Daha küçük odalar için daha küçük modeller önerilir. Ve bir buluşma noktası olarak kullanılabilirler. Tüm arkadaşlarınızı toplamak ve bazı futbol maçlarını seyretmek için bunu kullanabilirsiniz.

Odanızı ve tasarım seçeneklerinizi tamamlayan bir stil seçin. Bir kanepe, odanın bütünsel bir parçası olmalıdır. Modernden vintage modellerine, çok gerçekçi ve eksantrik modellere kadar pek çok üslup seçenekleri var.

Dikkat edilecek sonraki şey yönelim. Televizyonunuza, pencerelere doğru veya çıkış kapılarına doğru yönlendirilmesini isteyip istemediğinize karar verin. Yönelimleri, amacına çok bağlıdır: dinlenmek, misafirleriniz için oturma hakkı sağlamak, TV izlemek, manzaranın keyfini çıkarmak vb.

Bir kanepe almadan önce malzemeleri araştırmak çok önemlidir. Her biri artı ve eksileri olan birçok malzeme var. Peluş, beyaz süet çok çekici ve rahat bir malzemedir, ancak en kolay olanı kirletmektir. Evcil hayvanlar veya küçük çocuklarınız varsa önerilmez. Köpeğiniz Rollo’nun yeni satın aldığınız mobilyaları mutlu bir şekilde çiğnemesini kesinlikle istemezsiniz. Deri seçebileceğiniz iyi bir seçimdir ki, odanın içindeki diğer nesnelere kolayca uyum sağlar. Dış mekan kumaşı da sağlam bir seçimdir, ancak malzemeyi dikkatlice seçmeniz gerekir

 

Bir önceki yazımız olan Modern Ev Dekorasyonunuz İçin Avize Modelleri 2018 başlıklı makalemizde avize çeşitleri, Avize Modelleri ve avizeler hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

79 queries 0,974