Home / Tekstil / Perde Modellerinin Ev Dekorasyonundaki Yeri

Perde Modellerinin Ev Dekorasyonundaki Yeri

Ev dekorasyonunun önemli birer parçası olan perde modelleri, odalara farklı bir atmosfer veriyor.

Perde Modellerinin Ev Dekorasyonundaki Yeri

Son yıllarda özellikle ev hanımlarının çok fazla özen gösterdiği noktaların başında ev dekorasyonu gelmektedir. Yeni taşındığı veya mevcut evinde değişim isteyen kadınlar genellikle evde bulunan eşyaların değiştirilmesi ile işe başlamaktadırlar. Ev dekorasyonu ile ilgili olarak genellikle mobilya, halı, boya, süs eşyaları ve aksesuarların yenilenmesi üzerine duran kadınlar, gereksinim duydukları tüm yeni ürünleri firmalar sayesinde temin edebilmektedirler. Kadınların ev dekorasyonu noktasında üzerinde en çok durduğu konuların başında evin gösterişli ve güzel görünmesidir. Bu yüzden genellikle evin salon ve oturma odası gibi bölümlerinde dekorasyon değişikliği daha fazla görülür.

Ev dekorasyonu ile ilgili olarak son yıllarda en çok değiştirilen ürünler arasında perde modelleri bulunmaktadır. Klasik ve sade perde modellerinden sıkılan kadınlarımız şimdilerde son derece gösterişli, kullanımı kolay, kolay temizlenen, birçok renk ve yeni desenleri ile stor perdeleri daha çok tercih etmektedirler. En çok kullanılan perde çeşitleri arasında yer alan bu modeller genellikle ev ve iş yerlerinde daha çok kullanılmaktadır. Perde üreticileri stor perde modellerinin ev dekorasyonunda da kullanabilmesi için yeniden farklı renk ve desenlerde tasarlayarak ev hanımlarının kullanımına sunmaktadırlar.

Stor perde modelleri kendi içerisinde birçok çeşide ayrılmaktadır. Bu perde modellerinin en çok tercih edileni ise şüphesiz zebra perde modelleri olarak bilinen ürünleridir. Zebra perde modelleri adından da anlaşılacağı üzere alacalı bir görünüme sahip olan stor perde modelleridir. Perde üzerinde bir açık parçanın bir de kapalı parçanın oluşmasından meydana gelmektedir. Açık olan yerler günümüzde kullanılan tül perde vazifesini görürken kapalı olan parçaları ise güneşlik görevini görmektedir.

Stor Perde modellerinin tamamı ip, plastik veya demir zincir vasıtasıyla hareket ettirilerek toplanmakta veya katlanmaktadır. Ayrıca bu perde modellerinin son yıllardaki yeni çeşitlerinden biri de bir adet motor mekanizması sayesinde otomatik olarak açılıp kapanan modelleridir. Zebra perde modellerinde de bulunan bu yeni ürünler özellikle tasarımları ile göz doldurmaktadır. Bu perdelerin üretimi sırasında kullanılan kabartmalar, desenler ve renkler evin duvarları başta olmak üzere ev içerisinde kullanılan birçok dekorasyon eşyası ile de tatlı bir uyum sağlayabilmektedir.

Bu perde çeşitlerine Ülkemizin dörtbir yanından Kaya Perde Sistemleri firmasından rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Firma kendi bünyesinde üretim yaptığından dolayı daha ucuz fiyatlarla istediğiniz perdeyi almanıza yardımcı oluyor. Ayrıca ülkemizde her noktaya gönderim yapabiliyor.

Perde-Modellerinin-Ev-Dekorasyonundaki Perde Modellerinin Ev Dekorasyonundaki Yeri

Bir önceki yazımız olan Çocuk Odası Halı Modelleri başlıklı makalemizde Çocuk Odası Dekorasyonu ve Halı Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

68 queries 1,125