Home / Örgü / Ponpondan Oyuncak Yapımı

Ponpondan Oyuncak Yapımı

Ponpondan Oyuncak Yapımı

Oyuncaklar çocukların hayal dünyalarını geliştiren eşyalardan birisidir. Oyuncakların çocukların gelişimine olan katkısı tartışılmaz büyüktür. Çocuklarınızın oynaması için satın alacağınız oyuncakların çok pahalı olmasına gerek yoktur. Onların sevecekleri şekilde el emeği oyuncaklar da çocuklarınıza yapabilirsiniz. Ponpondan oyuncak yapımı bu anlamda tam size göre bir etkinlik olacaktır. Oyuncağınızı çocuğunuzla birlikte yaparken ayrıca çocuğunuzla birlikte etkili zaman dilimi de geçirmiş olacaksınız. Çocuğunuzla birlikte yapılacak aktiviteler içerisinden bu etkinlik hoş zaman dilimi geçirmenizde sizlere yardımcı olacaktır. Hem eğlenceli bir uğraş hem de ortaya bir şey çıkarmanın verdiği mutlulukla keyifli bir an yaşamış olacaksınız. Çocuğunuz da sizinle etkili şekilde zaman geçirmenin hazzını yaşayacaktır.

Ponpondan Oyuncak Nasıl Yapılır?

Çocuklarınız için el emeği oyuncak yapmak isteyenler için tasarlanan ponpondan oyuncak yapımı için öncelikle gerekli malzemelerin olması gerekir. Bunun için ip, makas, yapıştırıcı gibi malzemeler gerekir. Görüldüğü gibi az masrafla çocuklarınız için mükemmel bir oyuncak yapabilirsiniz.

Oyuncağınızı yapmak için öncelikle ponpon yapmanız gerekir. Ponpon yapımı için biri büyük biri de biraz küçük iki adet ponpon yapmanız gerekir. Büyük ponpon için kartona iki adet büyük daire ortalarına da daire çizip kartonlarınızı hazırlayın. Küçük ponpon için de daha küçük daireler hazırlayın. Dairelerin ortası boş kalacak şekilde kesin. İpi dairenin çevresinden ve içinden geçirerek karton kapanana kadar sarın. Sonra iki kartonun tam ortasından sıkıca ip bağlayın ve ipleri kesin. Diğer ponponu da aynı şekilde yapın. Hazırladığın ponponları yapıştırın ve modeldeki gibi göz ve ağız kısımları yapın.

Oyuncağımız Hazır

Çocuklarımızın oynaması için ponpondan oyuncak hazır. Hemen oynamaya başlayabilirsiniz. Çocuklarınızın severek oynayacağı bir oyuncak modeli olarak ponpon oyuncağı eminiz çocuklarımız ellerinden bırakamayacaklar. Sizler de zekanızı kullanarak istediğiniz şekillerde ponpondan oyuncaklar yapabilirsiniz. Yapması zevkli, kolay, pratik ve az masraf ile çocuklarınıza harika bir oyuncak olarak ponpon oyuncağımız çocuklarımızın oynamak üzere oyuncak kutularına hazırdır. Ne zaman isterlerse zevkle oynayabilecekleri el emeği oyuncaklardan biri olarak bu oyuncağı sizler de hemen yapmaya başlayabilirsiniz. Evde kalan iplerinizi çocuklarınıza bu oyuncaktan yaparak değerlendirebilirsiniz.307-Ponpondan-Oyuncak-Yapımı Ponpondan Oyuncak Yapımı

 

 

Bir önceki yazımız olan Ponpondan Neler Yapılır? başlıklı makalemizde ponpon yapma malzemeleri, Ponpondan Neler Yapılır? ve Ponpondan yapılacaklar hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

71 queries 0,399