Home / Yapı / Prefabrik Yapılar Depreme Dayanıklı mıdır

Prefabrik Yapılar Depreme Dayanıklı mıdır

Birleşim detayları özenle ve bilinçli bir şekilde yapılan ve doğru malzemelerin kullanılmasıyla oluşan prefabrik yapılar depreme dayanıklıdır.

Prefabrik Yapılar Depreme Dayanıklı mıdır

Prefabrik yapılar normal şartlar altında depreme dayanıklı yapılar olarak bilinmektedir. Sarsıntıya dayanıklı bu yapılar kolay kurulabilen yapılar olarak bilinmektedir. Betonarme binalara göre son derece dayanıklı yapılar olarak bilinmektedir.

Kullanılan malzemenin hafifliğinden dolayı binalara depremin vereceği hasar çok azdır. Her türlü hava şartlarına ve iklim koşullarına dayanıklı olan malzemelerden üretilmiş olan prefabrik ev modelleri kimi zaman depreme dayanıklı olmadığı söylenir. Fakat bu söylemler kesinlikle yanlıştır. Acil yerleşim yerlerine kurulan bu yapılar son derece esnek oluşumlar olarak bilinmektedir. Bu yapılar galvanizli, kaynaksız ve cıvatalı yapılar olarak bilinmektedir. Genel anlamı ile tek katlı yapılmış olan yapılar olarak bilinmektedir. Ev fiyatları konusunda da son derece ekonomik olan bu yapılar sarsıntı esnasında sağlam yapısından dolayı hasar görme durumu çok az olan yapılar olarak bilinmektedir.

Bulunulan yerin iklimsel özellikleri göz önüne alınarak üretilen bu yapılar doğu ya da batı illerine yönelik yapılacak üretimlerde farklılıklar görülmekle beraber bu yapılar üretilirken betopandan yararlanılmaktadır.

Prefabrik-Yapılar-Depreme-Dayanıklı Prefabrik Yapılar Depreme Dayanıklı mıdır

Bir önceki yazımız olan Swarovski Taşlı Duvar Kağıtları başlıklı makalemizde Duvar Dekorasyonu ve Duvar Kağıdı hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

73 queries 0,782