Home / Örgü / Sakallı İple Kolay Bebek Yeleği Yapımı

Sakallı İple Kolay Bebek Yeleği Yapımı

Sakallı İple Kolay Bebek Yeleği Yapımı

Örgü modelleri içerisinde yapımı zevkli olan örgülerden biri de bebek yeleği yapımıdır. Basit örme tekniği ile örmek isteyenler için sakallı iple kolay bebek yeleği yapımı olarak bu model tam sizlere göre bir modeldir. Resimde görüldüğü gibi yapımı son derece basittir. Yeleğimiz için gerekli olan şişlerimiz ve sakallı ipimiz. Resimde siyah ve beyaz sakallı ipten yararlanılmış. Siz isterseniz farklı renkler alarak sevdiğiniz renklerde yeleğimizi örebilirsiniz. Bebeğinizin cinsiyetine uygun renkler seçerek seçmiş olduğunuz uyumlu renklerle yeleğimizi örmeye başlayabilirsiniz. Sıcacık yumuşacık bebek yeleğimizin nasıl örüldüğü konusunda aşağıda yeleğimizin anlatılışından bahsetmeye çalışacağız. Böylece modelimizi daha iyi anlamaya çalışacaksınız.

Modelimizin Yapılışı

Yapımı kolay bir teknikle hazırlanan sakallı iple bebek yeleği yapılışı için önler için 40, arkalar için ise 80 ilmek atarak örgümüzü düz örme tekniği ile örüyoruz. İstediğimiz boyutta oluncaya kadar yeleğimizi bu şekilde örmeye devam ediyoruz. Belirli uzunluğa gelince koltuk altı için eksiltmeye başlıyoruz ve yine düz bir şekilde örüp omuzda bitiriyoruz. Ön ve arkaları bu şekilde ördükten sonra yeleğimizi dikiyoruz. Modelde gördüğümüz gibi istersek yeleğimizi istediğimiz şekilde motifler örerek süsleyebiliriz. İstersek farklı süsleme teknikleri ile de süsleyebilir ya da hiçbir şey eklemeden sade bir şekilde de bırakabiliriz. Her şekilde yeleğimiz hoş duracaktır. Tercihinize göre istediğiniz şekilde yeleğinizi yapabilirsiniz.

Bebek Yeleğimiz Hazır

Oldukça kolay bir örme tekniği ile hazırlanan kolay bebek yeleği modeli olarak sakallı ipten hazırlana bebek yeleğimiz giyilmek üzere hazır. Bebeğinizin giymesi için örmüş olduğunuz bebek yeleğinizi bebeğinize zevkle giydirebilirsiniz. Modelimizi bebeğiniz için örebileceğiniz gibi tanıdıklarınızın, dostlarınızın bebeklerine hediye etmek üzere de örebilirsiniz. Onlara kendi ellerinizle emek vererek ördüğünüz bebek yeleğini hediye edebilirsiniz. İstediğiniz renkle örebileceğiniz bebek yeleğine başlamak için iplerinizi alarak hemen örmeye başlayabilirsiniz. Yapılması hem çok basit hem de eğlenceli olan bebek yeleğinizi örmeye başlayabilirsiniz. Yapımı kolay olduğu için kısa bir süre içinde bitirerek yeleğinizi tamamlayabilirsiniz. İyi ve güzel günlerde Kolay bebek yeleğinizi kullanın.Sakallı-iple-kolay-bebek-yeleği-yapımı Sakallı İple Kolay Bebek Yeleği Yapımı0a04f3af92598555c8e9608b97883fa8-660x880 Sakallı İple Kolay Bebek Yeleği Yapımı 30092012326-660x495 Sakallı İple Kolay Bebek Yeleği Yapımı

Bir önceki yazımız olan Örgü Bardak Aksesuarı Yapımı başlıklı makalemizde bardak kılıfı örgüsü ve örgü kılıf modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

About yzy

74 queries 0,832